fbpx

Удосконалений метод освоєння свердловини: газовидобувна галузь продовжує ефективний розвиток

Економіка 11:28, 12.11, 2019
НА ФОТО: Фото Дениса Казанського

Газовидобувні компанії приділяють значну увагу модернізації техніки та обладнання. Експерти галузі постійно працюють над новими ідеями. Костянтин Яровий — один із винахідників-новаторів.

Для повноцінного освоєння свердловини із пласта необхідно видалити зайву рідину. Для цього використовують різні методи. Найбільш розповсюджений — колтюбінг: в отвір спускають гнучку трубу, закачують через неї газоподібний азот. І завдяки газліфту рідина виштовхується на поверхню.

Читайте також: Революційні винаходи: у Франківську розробляють унікальні прилади для газової галузі

Костянтин Яровий — один із експертів галузі, який зробив цей процес ефективнішим. Для цього удосконалив деякі елементи свердловинного обладнання.

— На «чобіток» насосно-компресорної труби приладнали «посадкове сідло». У нього поміщається спеціальна насадка, котра дозволяє рідині під тиском підійматися з пласта наверх. Та шлях назад перекритий. Це наче зібрати воду у ванні й закупорити стік, —  розповідає винахідник Костянтин Яровий.

За його словами, удосконалений метод ефективніший і швидший порівняно з традиційним. Костянтин Миколайович переконаний, що освоєння свердловини за допомогою спецнасадки безпечніше для працівників та екологічніше для навколишнього  середовища.

— Це більш ефективно — не потрібно безліч разів підіймати та спускати дороговартісне обладнання. Воно менше зношується, а робота проходить швидше. Це дозволяє економити кошти, а отже — зменшити собівартість кінцевого продукту: газу для населення, — переконаний експерт.

Газовидобувні компанії України постійно впроваджують нові технології та планують надалі працювати в цьому напрямі.

Алла Шабельник

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: