fbpx

Україна імпортувала рекордну кількість яблук

Економіка 14:14, 14.10, 2019

Тільки за перший квартал нового сезону (липень – вересень) Україна вже імпортувала 6,8 тис. тонн яблук, що в 17 разів більше, ніж минулого року. Такі показники є рекордними для нашої країни, принаймні за останні 5 сезонів.

На фоні такого підвищення закупівель яблук експорт суттєво знизився і станом на 1 жовтня склав всього 1,7 тис. тонн. Для порівняння за липень-вересень 2018 року було поставлено за кордон 4,6 тис. тонн яблук, пише seeds.org.ua.

“Цього року сезон збирання яблук розпочався із запізненням. До того ж у липні та серпні спостерігалася нестача пропозиції як яблук нового врожаю, так і імпортних яблук з Молдови та Польщі врожаю 2018 року.

В цей період на ринок поступали лише незначні об’єми яблук нового врожаю, оскільки основна маса фруктів направлялись у сховища для формування експортних партій на майбутнє”, – пояснює ситуацію директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Урожай яблук цього року є набагато меншим, ніж минулого. За попередніми оцінками, валовий збір яблук в поточному сезоні зменшився на 15%, проти минулорічних показників. Ба більше, багато фермерів скаржаться на велику кількість неякісного яблука.

“Виробники повідомляють, що яблука урожаю 2019 року сильно постраждали через град та розповсюдження парші. Тому сформувати великі експортні партії в цьому сезоні надзвичайно складно. Також є випадки, коли компанії, що поставляли яблука за кордон минулого сезону, цього року відмовляються від експорту через малі об’єми яблука експортної якості”, – розповідає виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: