fbpx

Україну затягує в світову економічну кризу, - Шмигаль

Економіка 19:46, 11.03, 2020

Україну починає затягувати у нову світову фінансову кризу, викликану поширенням коронавірусу та падінням цін на нафту. Водночас Україна сьогодні має сильніші економічні позиції, ніж під час минулої фінансової кризи 2008 року.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише УНІАН.

”Фактично ми стоїмо на порозі, а в деяких країнах вже є початок фінансово-економічної кризи. Україна зараз в цю кризу світову входить набагато міцнішою, ніж це було у 2008 році. У нас як ніколи велика ліквідність у банків, у нас високі золотовалютні резерви, у нас є запас по бюджетному курсу, у нас досить позитивний діалог з МВФ”, – запевнив Шмигаль.

Водночас вітчизняні експортери позитивно оцінюють додаткові можливості, які відкриваються разом з початком кризи.

“Я поки не буду втішати і говорити, що від кризи ми виграємо, але з точки зору тих інструментів, які є в розпорядженні Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Національного банку України, ми зустріти фінансову кризу готові, як і готові зустріти кризу, пов’язану з коронавірусом”, – переконує прем’єр.

Через поширення коронавірусу COVID-19 Європа може зіткнутися із кризою, не меншою за ту, що була 2008 року, якщо лідери країн не вдадуться до негайних кроків, аби зупинити коронавірус, сьогодні попередила голова Європейського центрального банку та екскерівниця МВФ Крістін Лагард.

Центрбанк Європи, за словами Лагард, повідомить про заходи, спрямовані на запобігання кризі. Під час телефонної конференції з лідерами ЄС пані Лагард заявила, що “ми побачимо сценарій, який багатьом нагадає фінансову кризу 2008”.

Серед заходів, які може запропонувати ЄЦБ, аби запобігти кризі, може бути здешевлення кредитів для тих компаній та галузей, які найбільше постраждали від наслідків поширення коронавірусу. Проблема полягає у тому, що облікова ставка ЄЦБ вже становить “мінус” 0,5%. Засідання керівників ЄЦБ має відбутися 12 березня, передає ВBC.

“Якщо ми не почнемо рішучі дії зараз, зростуть ризики для окремих сегментів ваших економік”, – заявила пані Лагард під час розмови з лідерами європейських країн.

Тим часом в Естонії вже офіційно повідомили про початок кризи. Як заявив міністр фінансів країни Мартін Хельме, “цифри показують, що такого різкого падіння не було з 2008 року”.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: