fbpx

Укргазвидобування переходить до наступного етапу конкурсу РЕС

Економіка 16:36, 17.12, 2019

АТ «Укргазвидобування» завершило перший раунд конкурсу на укладення договорів щодо збільшення видобутку у двох групах газових родовищ у Західному регіоні. Далі — переговори з двома учасниками: румунською Expert Petroleum Solutions SRL та китайським консорціумом компаній «Енергетична інженерія Сіньцзян Бейкен» і «Нафтова інженерія Чжунши Шенлі».

Більшість родовищ Укргазвидобування виснажені. Особливо це стосується Західного регіону. Тому товариство запросило до співпраці нафтогазові компанії, які володіють сучасними технологіями з інтенсифікації видобутку, шляхом укладання РЕС-контрактів. Такий тип договору в Україні практикують вперше.

— Наша мета — нарощувати обсяги товарного газу. Ми вирішили залучити партнерів і розпочали конкурс PEC. Додаткові інвестиції, технічна й управлінська експертиза, новітні технології з інтенсифікації зможуть підвищити ефективність вилучення залишкових запасів виснажених родовищ, обсяг яких все ще знаходиться на значному рівні, — розповідає Олександр Романюк, перший заступник голови правління «Укргазвидобування».

Попереду — перемовини з двома підприємствами: румунською компанією та китайським консорціумом. Протягом місяця фахівці УГВ обговорять з двома учасниками майбутні виробничі та інвестиційні програми. Робитимуть акцент на питаннях екології та охорони праці. Після цього «Укргазвидобування» обере переможця для кожної групи родовищ. Роботи на них планують розпочати у першій половині 2020 року.

Прикарпаття багате на поклади нафти та газу. Газопромислове управління «Львівгазвидобування» видобуває їх із надр Гринівського, Яблунівського, Ковалівського, Косівського, Богородчанського та Битків-Бабченського родовищ.

Протягом десяти місяців 2019 року АТ «Укргазвидобування» перерахувало на користь бюджетів різних рівнів у Івано-Франківській області 9,1 млн грн. Найбільші надходження отримали:

  • Делятинська селищна ОТГ — 2 млн грн;
  • Надвірнянський район — 1,6 млн грн;
  • Пасічнянська сільська рада — 462 тис. грн;
  • Битківська селищна рада — 365 тис. грн;
  • Богородчанський район — 355 тис. грн.

Виконавча влада на місцях спрямовує ці кошти на ремонт доріг і тротуарів, будівництво спортивних і дитячих майданчиків, ремонт шкіл, лікарень, будинків культури.

Довідково: АТ «Укргазвидобування» — найбільша газовидобувна компанія країни, що входить до Групи Нафтогаз та забезпечує близько 73 % видобутку газу в країні.

Алла Шабельник

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: