fbpx

«Укргазвидобування» — як приклад надійного партнера для громад

Економіка 15:40, 21.11, 2019

Найбільша газовидобувна компанія України — вдалий партнер для громад. Завдяки видобутку сільські бюджети поповнюються рентою. А додаткові надходження — можливість розвитку сіл. Як приклад — співпраця «Укргазвидобування» та Ланнівської ОТГ, що на Полтавщині.  

У 2018 році АТ «Укргазвидобування» до бюджету Ланнівської ОТГ сплатило близько 10 млн грн, що становить майже чверть бюджету громади. Цього року газовидобувна компанія продовжує рентні виплати, допомагаючи громаді з реалізацією важливих проєктів.

За два роки, що минули з моменту об’єднання, зміни в Ланнівській ОТГ видно неозброєним оком. У громаді лагодять дороги (в тому числі капітально), ремонтують об’єкти соціальної інфраструктури: школу, будинок культури, амбулаторію. В ОТГ з’явилися дитячі й спортивні майданчики, зони відпочинку.

Фасад Ланнівської амбулаторії
Фасад Ланнівської амбулаторії

Розбудова громади — результат активної діяльності місцевого керівництва, яке виділяє кошти на розвиток.

— Вирішив стати сільським головою, тому що хочеться зробити для населеного пункту таке, аби залишити після себе приємний слід, — говорить голова Ланнівської ОТГ Костянтин Удовиченко. 

Значно полегшують справу, за яку взялися голова та депутатський корпус Ланнівської ОТГ, рентні надходження, що поступають у загальний фонд бюджету громади.

Костянтин Удовиченко
Костянтин Удовиченко

Із початком децентралізації ренти в газовидобувній галузі місцеві бюджети отримують 5 % від загальної ренти: 2 % — область, по 3 % — об’єднані територіальні громади. У випадку Ланнівської ОТГ йдеться про значні кошти, які платить «Укргазвидобування» за користування надрами.

— Якщо брати до уваги дані за 2018 рік, наш бюджет становив 43 млн грн. З них 30 млн — власні надходження. Близько 10 млн — саме рента від газовидобування, — наголошує очільник громади.

Ланнівська школа — один з об’єктів громади, який відчув на собі переваги децентралізації ренти. Керівництво ОТГ виділило чимало коштів на утеплення фасаду та ремонту внутрішніх приміщень, придбання обладнання.

— Зміни відчутні. Школа отримала десять інтерактивних дощок для початкових класів. Чекаємо відкриття відремонтованого кабінету фізики, хімії та біології. Облаштували два комп’ютерні класи, — зазначає директорка Ланнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тетяна Кудрявцева.

Завдяки газовій ренті мрія Костянтина Удовиченка змінити на краще населені пункти громади втілюється в життя.

Довідково: АТ «Укргазвидобування» — найбільша газовидобувна компанія країни, що входить до Групи Нафтогаз і забезпечує близько 73 % видобутку газу в країні.

Читайте також: Як громадам Прикарпаття визначити запаси газу та спланувати рентну плату

Дмитро Деркаченко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: