fbpx

«Укргазвидобування» збільшило чистий прибуток на понад 250 млн грн

Економіка 11:12, 22.11, 2019

За дев’ять місяців 2019 року АТ «Укргазвидобування» отримало 21,412 млрд грн чистого прибутку. Це на 258 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

На фоні природного падіння видобутку газу, яке становить 1,5 млрд кубометрів щороку, «Укргазвидобування» реалізовує проєкти щодо нарощення видобутку. Завдяки цьому чистий прибуток державної компанії збільшився більш ніж на 250 млн грн. Кошти інвестують у виробництво.

За дев’ять місяців із початку року компанія виконала 100 операцій з ГРП, що дало 345 млн кубометрів додаткового видобутку, а також 509 операцій колтюбінговими установками, завдяки яким видобуток зріс на 179 млн кубометрів. Крім того, «Укргазвидобування» виконало 1638 геофізичних операцій на своїх свердловинах і отримало дані польових сейсморозвідувальних робіт 3D.

Компанія продовжує реалізацію програми з інтенсифікації. У жовтні після капітального ремонту ввели в експлуатацію п’ять свердловин у Полтавській та Харківській областях. У такий спосіб добовий видобуток газу збільшився на 700 тис. кубометрів. Ремонтні роботи виконали на свердловинах Котелевського, Розпашнівського, Куличихинського, Степового та Семенцівського родовищ. Усі свердловини підключило Газопромислове управління «Полтавагазвидобування».

— З одного боку, ми працюємо над тим, щоб накопичити кошти для фінансування інвестиційних проєктів, які дозволять втримати базовий видобуток. З другого боку, ми працюємо над покращенням виробничих процесів і вже зменшили виробничо-технологічні витрати, — зазначив директор з інтегрованого газового бізнесу Нафтогазу України Андрій Фаворов.

Результатом втілення програми інтенсифікації компанія забезпечила населення країни 10,183 млрд м3 блакитного палива. До того ж, «Укргазвидобування» за дев’ять місяців 2019 року сплатило 35,5 млрд грн обов’язкових платежів та 13,6 млрд грн дивідендів. Загалом у 2019 році «Укргазвидобування» ввело в експлуатацію 49 газових та 6 нафтових свердловин.

Довідково:

АТ «Укргазвидобування» — найбільша газовидобувна компанія країни, що входить до Групи Нафтогаз і забезпечує близько 73 % видобутку газу в країні. Основний видобуток на Полтавщині забезпечує філія товариства — Газопромислове управління «Полтавагазвидобування».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: