fbpx

"Івано-Франківськцемент" не може використовувати свої локомотиви – Укрзалізниця заборонила

Економіка 11:03, 13.06, 2019

Компанія "Івано-Франківськцемент", яка в порядку експерименту мала право виїзду власними локомотивами на шляхи Укрзалізниці, не може ним скористатися в зв'язку із забороною з боку УЗ.

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на власні джерела.

Видання отримало інформацію, що підприємство більше не перевозить по шляхах УЗ свою продукцію своїм тепловозом General Electric ТЭ33А, який “Івано-Франківськцемент” купив і почав використовувати першим в Україні.

Керівництво підприємства поки не озвучило своєї офіційної позиції з цього питання, однак один із співрозмовників ЦТС на питання про те, чи відповідає отримана інформація дійсності, відповів: “Так. Це правда. УЗ заборонила виїжджати до вузлових станцій локомотивами GE і 2М62”.

Обґрунтовано це рішення було відсутністю відповідної законодавчої бази.

Власник “Івано-Франківськцементу” Микола Круць закинув міністру Володимиру Омеляну некомпетентність

Нагадаємо, “Івано-Франківськцемент” кілька років поспіль намагався домовитися з Укрзалізницею про допуск своїх локомотивів на інфраструктуру національної з/д компанії для перевезення своєї продукції.

У 2016 році між сторонами було досягнуто компромісу. Укрзалізниця в тарифному довіднику ввела окрему графу – локомотиви приватні з власною локомотивною бригадою.

“В цьому році, з початку липня, ми в рамках експерименту отримали дозвіл на виїзд до Ходорова. І вартість за цю послугу зменшилася з 22 до 8 тис. грн”, – пояснював ЦТС в 2016 році Богдан Скрипюк, директор ПАТ “Івано-Франківськцемент ” з транспорту.

Компанія експлуатувала, крім General Electric ТЭ33А, тепловози 2М62 і М62. Перевезення здійснювалися між Ямницею і Ходоровом.

Питання впровадження приватної тяги порушується на ринку вже давно, а в останні роки, в зв’язку з несвоєчасними перевезеннями Укрзалізницею продукції багатьох компаній, воно тільки загострилося. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян неодноразово заявляв, що в Україні є умови для проведення експерименту з приватною локомотивною тягою, і анонсував проведення пілотного проекту в 2019 році.

На ринку відзначають, що відсутність закону про залізничний транспорт не є перешкодою для використання на магістральних коліях Укрзалізниці приватної тяги, оскільки зараз прямої заборони на використання приватної тяги немає.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: