fbpx

Уряд скасував пільговий тариф на електроенергію для населення

Економіка 21:31, 28.12, 2020

Кабмін залишив фіксований тариф на електроенергію для населення, але скасував пільгову ціну у 90 копійок за КВт/год за перші 100 кВт/год.

Таке рішення ухвалили на засіданні уряду 28 грудня.

Під час презентації проекту постанови виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко заявив про важливість продовження положення про «Покладення спеціальних обов’язків» (ПСО), бо його дія закінчується 31 грудня.

За цими спецобов’язками населення платить фіксований тариф на електроенергію. Уряд вирішив продовжити ПСО до 31 березня 2021 року.

Але з маленькою деталлю. Тепер за перші 100 КВт/год треба буде платити не 90 копійок за 1 КВт/год, а фіксований тариф — 1,68 гривні. 

Наприклад, якщо ви за місяць використовуєте в середньому 80 КВт/год, то для вас ціна зросте майже вдвічі. До 31 грудня ви сплачуєте 72 гривні. З нового року доведеться платити 134,4 гривні.

Якщо ж ви перевищуєте квоту у 100 КВт/год, ваша платіжка збільшиться на 78 гривень. Після 100 КВт/год різниці у ціні вже не буде.

Водночас Вітренко наголосив, що завдяки збереженню механізму ПСО тариф для населення залишається значно нижчим за ринкові ціни.

Механізм ПСО діє з 2017 року, це підвищення тарифу на електроенергію є першим за три роки. Вітренко додав, що це продовження ПСО є тимчасовим, Міненерго разом з НКРЕКП напрацьовують новий варіант цього механізму.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: