fbpx

В «Івано-Франківськгазі» вакантні понад 500 посад: газовики нарікають на низькі зарплати

Економіка 15:15, 21.08, 2019

Через заморожені тарифи на розподіл газу зарплата фахівців «Івано-Франківськгазу» на 19% менша від середньої по промисловості та на 29% від середньої зарплати по галузі.

Середня зарплата прикарпатських газовиків складає 8697 грн, в той час як середньомісячна зарплата по галузі в області становить 12 274 грн. Невеликі зарплати призводять до відтоку кваліфікованих спеціалістів, які шукають більш високооплачувану роботу

З початку 2019 року з компанії звільнилося 179 працівників. Головною причиною масових звільнень газовиків є низький рівень заробітної плати, який на 29% менший від середньої зарплати по галузі. Сьогодні на підприємстві вакантними є 536 посад. Як правило, це слюсарі, зварники, монтери, водії – люди, які цілодобово забезпечують безаварійний розподіл газу.

Так, лише в аварійно-диспетчерській службі, яка цілодобово ліквідовує витоки газу, не вистачає майже 70 фахівців, ще 50 спеціалістів – в службі, яка здійснює комплексно-приладне обстеження: перевіряє мережі та виявляє витоки газу на них. Через незаповненість вакансій збільшується навантаження на працівників,  а зарплата незмінно залишається низькою, інформує пресслужба «Івано-Франківськгазу».

«Зарплата газовиків обмежена тарифом на розподіл природного газу, що є складовою ціни на газ. Ця складова не змінювалася з 2017 року. З чинної ціни природного газу за 1 куб. м для населення газорозподільна компанія отримує лише 85,5 копійок. З них лише  25,7 копійки спрямовуються на заробітну плату, решта коштів – на заміну та ремонт мереж, утримання АДС, встановлення безкоштовних лічильників  тощо», – розповідає голова правління АТ «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга.

Наразі усі звернення газорозподільних підприємств України до НКРЕКП щодо встановлення економічно обґрунтованого тарифу на розподіл у структурі ціни на газ залишаються без розгляду. Минулого тижня газорозподільна компанія провела відкриті слухання  проєкту тарифу на розподіл природного газу. Результати зустрічі, оформлені відповідним протоколом, компанія направила на розгляд НКРЕКП.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: