fbpx

В Івано-Франківській області за 9 місяців АТ «Укргазвидобування» сплатило 8,4 млн грн рентних платежів

Економіка 11:07, 18.11, 2019

Рента від видобутку вуглеводнів — рушійна сила та потужна підтримка для розвитку місцевих громад. Ці кошти спрямовуються на відновлення інфраструктури, покращення соціального рівня життя та медичного забезпечення.

Рентна плата — загальнодержавний податок, який підприємства сплачують за користування надрами для видобутку корисних копалин. Із 1 січня 2018 року 5% рентних платежів від видобутку газу, нафти та газового конденсату залишаються в місцевих бюджетах: 2% — в обласному, 2% — районному та 1% — в сільських, селищних і міських. Якщо родовища знаходиться на території ОТГ, то 3% спрямовуються в їхній бюджет.

Протягом дев’яти місяців 2019 року АТ «Укргазвидобування» перерахувало на користь бюджетів різних рівнів у Івано-Франківській області 8,4 млн грн. Найбільші надходження отримали:

  • Делятинська селищна ОТГ 1,9 млн грн;
  • Надвірнянський район 1,5 млн грн;
  • Пасічнянська сільська рада 420 тис. грн;
  • Битківська селищна рада 340 тис. грн;
  • Богородчанський район 330 тис. грн.

Виконавча влада на місцях спрямовує ці кошти на ремонт доріг і тротуарів, будівництво спортивних і дитячих майданчиків, ремонт шкіл, лікарень, будинків культури, придбання службових автомобілів для амбулаторій тощо.

Читайте також: Енергія в трубі: як газ потрапляє на кухні прикарпатців

Рентні платежі залежать безпосередньо від обсягів видобутку природного газу, конденсату чи нафти. Зі збільшенням об’ємів видобутку вуглеводнів, а також розробкою нових родовищ з’являються робочі місця та зростають надходження до місцевих бюджетів. Кошти спрямовуються на соціально-економічний розвиток населених пунктів, де здійснюється така діяльність.

Ілона Горбенко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: