fbpx

В Україні на період карантину заборонили відключати електроенергію за борги

Економіка 19:15, 31.03, 2020

Державна інспекція енергетичного нагляду повідомила, що операторам систем розподілу електроенергії заборонили відключати електрику в українців на час дії карантину.

Про це повідомляють у пресслужбі уряду, інформує Громадське.

Відповідні норми містилися в ухваленому Верховною Радою законі про протидію поширенню коронавірусу. Відповідно до цього закону, на час дії карантину та протягом 30 днів після його завершення операторам енергомереж заборонили відключати своїх споживачів за борги.

Крім цього, на заборгованість за електроенергію заборонено нараховувати штрафи та пеню.

«Послуги з постачання електричної енергії мають надаватись споживачам безперервно. Перерви у постачанні можуть виникати у випадку ремонтних та профілактичних робіт, а також робіт з ліквідації аварій», — наголошують в уряді.

У компанії “Прикарпатенерготрейд” прокоментували ситуацію: 

“Наша компанія діє згідно з чинним законодавством. Справді, після прийняття так званого закону про коронавірус на час карантину і місяць після нього заборонено припиняти електропостачання через борги і нараховувати пеню побутовим споживачам. Але тут варто розуміти, що цей закон не скасовує оплату.

Крім того, борг споживача нікуди не дінеться, а накопичуватиметься і його треба буде погасити рано чи пізно.

Зараз ми спостерігаємо суттєве зменшення відсотку оплат і це негативно впливає на ринок електроенергії. Після реформи (з 1 липня 2019) постачальники, як наша компанія, мають щоденно закуповувати електрику на спеціальних ринках для потреб споживачів. Для розрахунків ми використовуємо кошти, які сплачують за світло мешканці та підприємства області.

На час карантину правила ринку електроенергії ніяк не змінились. Тому ми намагаємось комунікувати з нашими клієнтами і пояснювати ситуацію, чому важливо платити за світло навіть під час карантину.

Звісно, про вимкнення населення через борги чи пеню на цей період навіть не йдеться”.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: