fbpx

Вартість нерухомості стрімко летить вгору: чого очікувати на ринку житла

Економіка 12:25, 26.05, 2022

Ціни на квадратні метри зростають. За даними порталу ЛУН, нерухомість у містах, що знаходяться якомога далі від бойових дій, подорожчала на 13% з початку війни. І це ще не ціновий максимум. Найближчих пів року забудовники прогнозують подальше зростання вартості житла на 60-70%.

Вплив війни на вартість будівельних матеріалів та логістику

Більшість складів та виробництв з матеріалами знаходяться на сході. Через активні військові дії підприємства з виготовлення будматеріалів закриті, продовжувати роботу може тільки незначна частина з них.

Склади з матеріалами ще мають запаси товару різних країн-виробників, але їх доставлення потребує додаткових витрат. Руйнування залізниць та автошляхів, подорожчання палива змушують прокладати нові логістичні маршрути та способи транспортування. Це впливає на вартість будматеріалів.

Частина матеріалів виготовляється з сировини іноземного виробництва, яку доставляли морем. Зараз для України отримання цих матеріалів ускладнилось, адже порти у Чорному морі не відвантажують товар. Тому будматеріали подорожчали на 20-60%, а українцям за вартість квадратних метрів доведеться платити в рази більше.

Гроші на руках

Більшість українців під час війни вважають доречнішим зберігати гроші у готівці. Але чи достатньо цього, щоб вберегти їх від знецінення?

За даними Мінфіну, індекс інфляції в Україні у березні 2022 склав 104,5 % та збільшився на 5% проти прийнятних для України показників. Також економічна ситуація веде до подорожчання курсу долара до гривні, який з початку воєнних дій зріс на 20% та продовжуватиме рости до кінця війни.

Щоб зберегти цінність готівки та навіть отримати прибуток, експерти радять вкладати гроші у нерухомість. В Україні від початку війни відновили будівництво не всі забудовники. Продовжуються роботи на понад 400 житлових комплексах. Це становить лише 5-7% від запланованої забудови у 2022 році. Враховуючи збільшення кількості мешканців у західних областях, експерти прогнозують тут дефіцит квартир. Це свідчить про вигідність інвестицій у нерухомість саме у цьому регіоні.

Війна внесла зміни не тільки у звичне життя кожного з нас, а й в економіку України загалом. Увесь воєнний час ми спостерігаємо стрімку девальвацію гривні та збільшення вартості більшості товарів. Зберегти цінність грошей можна тільки у вигляді іноземної валюти чи золота. А для отримання доходу від гривні, що щоденно знецінюється, гроші варто інвестувати у нерухомість у західних областях.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: