fbpx

Ваше вікно у публічні закупівлі – як обрати майданчик ProZorro

Економіка 17:40, 04.09, 2019
Ваше вікно у публічні закупівлі – як обрати майданчик ProZorro 1

Наявність варіантів призводить до проблеми вибору, тому перед початком роботи у ProZorro варто визначитись із майданчиком. Можливо, аналіз усього за трьома критеріями значно спростить вибір.

Консультаційна та технічна підтримка

Інколи вчасна й слушна порада може стати запорукою успішної участі у публічних торгах, а так само і під час організації закупівлі. Особливо під час перших кроків у системі ProZorro, коли все здається складним і незрозумілим. Тому, мабуть, на перше місце серед інших критеріїв вибору свого електронного майданчика виходить консультаційна підтримка користувачів.

Буває так, що постачальник успішно бере участь у торгах, перемагає у більшості. А одного дня стикається із несправедливою дискваліфікацією чи дискримінаційними вимогами. Потрібно писати скаргу, проте ні в кого на підприємстві банально немає досвіду для цього. Успішність скарги напряму залежить від того, наскільки правильно й професійно обгрунтована позиція скаржника. Тому наявність на майданчику кваліфікованого юриста – гарна запорука успіху.

Наявність офіційної авторизації

Знайшовши для себе зручний і дружній майданчик, потрібно впевнитись, що він працюватиме із системою і надалі. А це залежить від одного важливого фактору від офіційної авторизації. Донедавна всі майданчики, які працюють із ProZorro, мали статус «попередньо авторизованих». Тобто авторизованих (допущених до роботи) де-факто під час її створення.

Але реформа закупівель передбачає поступовий перехід всіх майданчиків від статусу попередньо авторизованих до статусу офіційно авторизованих. Наразі для цього саме настав час, тому всі серйозні майданчики публічних закупівель якраз отримують сертифікати відповідності та іншу документацію. Отже, варто запитати менеджерів обраного майданчика, чи займається їхня компанія отриманням авторизації від ProZorro.

Додаткові сервіси власної розробки

Всі майданчики Прозоро надають доступ до тендерів Прозоро. Може відрізнятись інтерфейс пошуку торгів, але його зручність є частково суб’єктивним критерієм часто нам зручно те, що ми побачили раніше. Проте деякі функції здатні значно спростити життя як замовникам, так і постачальникам це власні розробки майданчика та додаткові послуги. Наприклад:

  1. Сервіс термінового виготовлення довідок врятує переможця торгів від дискваліфікації.
  2. Розумний пошук зі сповіщеннями допоможе завжди вчасно дізнаватись про потрібні тендери.
  3. Сервіс для аналізу скарг допоможе навчитись успішно захищати власні інтереси.
  4. Вбудований аналітичний модуль збільшить шанси на перемогу за рахунок правильного планування.

Отже, варто обов’язково подивитись, які сервіси й функції пропонує той чи інший майданчик. Адже на ньому потім ще потрібно буде якось працювати.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: