fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • VI Міжнародна нафтогазова конференція «Ньюфолк НКЦ» виявила напрямки, в яких розвиватиметься галузь у найближчий рік

VI Міжнародна нафтогазова конференція «Ньюфолк НКЦ» виявила напрямки, в яких розвиватиметься галузь у найближчий рік

Економіка 09:46, 18.06, 2019

Учасники “Ньюфолк НКЦ” — передові компанії у нафтогазовій галузі з різних областей України та інших країн. Упродовж трьох днів у Львові вони обговорювали технологічні інновації у процесах колтюбінгу.

Ньюфолк

Відкривав конференцію Олександр Романюк — перший заступник голови правління та виконавчий директор «Укргазвидобування». Його доповідь стосувалася загальних перспектив видобутку вуглеводнів на родовищах державної газовидобувної компанії. Олександр Романюк наголосив:

— Будь-яка геолого-технічна операція не відбувається без колтюбінгового обладнання. Наприклад, буріння скважин, капітальний ремонт чи перфорація. Тому сьогодні обговорення останніх інновацій у колтюбінгу на часі. Це важливе питання у відновлювальних роботах на газових, нафтових і газоконденсатних свердловинах.

Не оминули увагою і питання проведення нафтогазових аукціонів і конкурсів в Україні. Черговий раунд онлайн-торгів відбудеться вже 18 червня – на ньому продадуть 9 ділянок в трьох областях. Крім цього, на відкриті конкурси виставлено 10 блоків – в найближчі місяці мають  бути оголошені переможці. Виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній України Роман Опімах так прокоментував ці події:

— У минулому році була ліквідована позааукціонна система отримання спеціальних дозволів на користування надрами. Це дозволило розпочати нову прозору еру виставлення нафтогазових ділянок на аукціони і конкурси. Уже відбулося 2 раунди онлайн-торгів – на них продано 9 ділянок, за які держбюджет отримав понад 230 млн грн. Паралельно з цим нещодавно закінчився термін подачі заявок на участь у конкурсах УРП. На 9 лотів заявки подали 14 компаній, 4 з яких – іноземні. Головне завдання зараз, щоб процес визначення переможців був максимально прозорим і об’єктивним.

Другий день конференції проходив не менш насичено. Приділили увагу не тільки колтюбінгу, а й науковим питанням. Одне з таких висвітлювала у своїй доповіді Антоніна Касьян, головний геофізик енерго-сервісної компанії «Еско-Північ»:

— Під час моєї доповіді ми обговорили з колегами сучасний стан промислової геофізики, яка зараз у дуже великому занепаді. Хотілось би, щоб наша держава й інвестори приділили увагу саме цьому напрямку.

Ньюфолк

Організатор конференції, генеральний директор «Ньюфолк НКЦ» Андрій Закревський підкреслив, що конференція у Львові є вже традиційною:

— Цього року до нас приїхали люди з трьох десятків країн, 250 відвідувачів, 103 компанії. Обговорювали ГРП, інтенсифікацію та геофізику. Приділили увагу питанням горизонтального, скерованого буріння і сервісам. На конференції ми звернулися до всіх українських компаній щодо створення віртуального музею нафти та газу України. Я дуже вдячний людям, які підтримали цю ініціативу, і сподіваюсь, що зараз державні компанії разом з приватними нарешті створять віртуальний музей. Адже саме в Україні бурилися перші герметичні свердловини, і газотранспортна система Європи починалася теж у нас.

Після виступів доповідачів Наталія Рудевич, директорка компанії «Везерфорд Україна», проводила низку нестандартних воркшопів. Вона розповіла:

— Це новий формат, і ми до нього довго йшли. У сучасному світі багато змін і навіть у нашій галузі, тому варто запроваджувати трансформації і на конференціях. Ми використовуємо воркшоп не як презентацію, а навпаки – максимально залучаємо людей і працюємо в інтерактивному форматі.

Подібні конференції є майданчиком комунікації для різних компаній і мають важливе значення у розвитку вітчизняної нафтогазової промисловості, міжнародної співпраці та інвестиційної діяльності.

Лілія Удоденко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: