fbpx

Війна відкинула Україну на 15 років назад у питаннях бідності, – Світовий банк

Економіка 14:56, 23.02, 2023

Проте реформи, проведені в Україні до війни, пом'якшили падіння та допоможуть швидкому відновленню, вважають в організації.

Вторгнення армії Росії в Україну, за оцінками Світового банку, призвело до того, що за межею бідності опинилися ще 8 млн українців порівняно з довоєнним періодом, заявив регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“, пише ДТ.

“Країну відкинуто на 15 років назад у досягненні цілей зі скорочення рівня бідності. Водночас дивовижна стійкість, яку продемонструвала Україна та українці, значною мірою пояснюється складними та успішними реформами у сфері макроекономічного управління та розвитку інститутів, які влада впровадила в останні роки перед війною”, – сказав він.

Увага до реформ, а також зміцнення потенціалу та прозорості управління матиме важливе значення для переходу до повоєнного відновлення, зазначає чиновник.

“Під час останніх реформ, як до, так і під час війни, Україні вдавалося збалансувати зусилля, спрямовані на підвищення конкуренції та економічної ефективності із захистом найбільш вразливих верств населення”, – сказав він, відповідаючи на питання щодо можливості в умовах такого рівня бідності проводити ліберальні реформи, переходити до ринкових тарифів та пенсійної реформи.

Банерджі зазначив, що український уряд продовжує здійснювати соціальну допомогу та пенсійні виплати, незважаючи на війну, яка скоротила бюджетні можливості уряду.

“Підтримка цього балансу шляхом подальшої реалізації можливостей, що пропонуються більш конкурентоспроможною ринковою економікою, за одночасного розширення охоплення та адресності систем соціальної допомоги і буде ключем до досягнення інклюзивного повоєнного зростання заради блага всіх українців”, – резюмував експерт.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: