Реєстрація компанії за кордоном — це завжди додаткові можливості для розвитку бізнесу або використання вигіднішої системи оподаткування. Країна чи регіон вибираються в залежності від того, які завдання потрібно вирішувати. Комусь зручніше ставати податковим резидентом у Європі, тоді як інші бізнесмени вважають за краще відкрити фірму в Азії. Неважливо, який варіант вибрано, проходити цей шлях краще всього з супроводом фахівців. Це важливо, тому що у кожному місці є свої вимоги до реєстрації, додаткові правила та особливості. Давайте подивимося, як це виглядає на прикладі одного з найбільш популярних напрямків — Гонконгу.
Вимоги щодо реєстрації фірми
Процес реєстрації, як і в багатьох інших випадках, починається з того, що засновники вибирають унікальну назву компанії. В цьому випадку враховують, що до реєстру вона вноситься китайською та англійською, тому змішувати алфавіти двох мов не можна. Є обмеження і на використання деяких слів. Це стосується як образ, так і нейтральних термінів, які вже використовуються в інших напрямках — таких, як Government.
Але вибір унікальної назви — це лише початок. У компанії має бути юридична адреса в Гонконгу, місцевий секретар (людина чи юридична особа), представник секретаря, директор (громадянин будь-якої країни). Вимоги до акціонерів не надто суворі. Це фізичні чи юридичні особи з будь-якої країни. Збори акціонерів допускається проводити у будь-якій точці світу, це не обов’язково робити безпосередньо у Гонконгу.
Також є деякі вимоги щодо розміру статутного капіталу. Він становить 10 тисяч HKD (це 1200-1300 доларів). При реєстрації компанії сплачується додатковий податок, що становить 0,1% від суми капіталу. Як тільки це мито внесено, його розмір можна змінити — як у меншу, так і у більшу сторону.
Які документи необхідно підготувати
Список документів, необхідних для реєстрації фірми у Гонконгу, залежатиме від того, яка форма власності обрана і хто саме займатиметься процедурою. Якщо акціонерами є фізичні особи, їм знадобляться скани закордонних паспортів, фотографії, заповнені форми, а також рахунки за комунальні послуги, що дають змогу підтвердити адресу проживання. Якщо йдеться про юридичних осіб, то знадобляться документи компанії, копії закордонних паспортів бенефіціарів та директора, а також документи, що підтверджують місце проживання.
Надавати документи необхідно англійською мовою. Попередньо вони засвідчуються у нотаріуса.
При стислому описі процедури все виглядає просто. Але насправді є чимало нюансів, де початківці розберуться не відразу. З цієї причини і потрібна допомога досвідчених посередників, які допомагають з реєстрацією фірм в Азії.
ПРОМО