fbpx

Як змусити гроші працювати

Економіка 17:59, 24.10, 2023

Більшість з нас звикла до того, що працювати можуть та мають лише люди, і саме цей стереотип нерідко заважає розвиватись та заробляти більше. Як не крути, проте в найманій праці є своя «стеля» доходу, чого не скажеш про бізнес або інвестиції. Постає логічне питання — а як змусити гроші працювати? Пропонуємо кілька варіантів, які підійдуть новачкам та тим, хто планує почати знайомство з інвестуванням. 

Депозити

Найпростіший та найшвидший спосіб. З вас — лише необхідна сума та очікування дати виплати. Наразі банки пропонують до 18% річних доходу: так, прибуток невеликий, однак врахувати варто те, що ніяких додаткових дій та знань від вкладника не потрібно. Депозити — це ті ж самі кредити, однак в цьому випадку саме ви «позичаєте» кошти банку під відсоток. Інші переваги банківських депозитів:

  • Фіксований дохід;
  • Гарантія повернення (якщо банк є учасником Фонду гарантування вкладів);
  • Нульові ризики;
  • Можливість зняття в будь-який момент (без відсотків; якщо це передбачено умовами);
  • Швидкість відкриття;
  • Захист коштів (безпечніше, ніж збереження готівки вдома);
  • На 100% пасивний дохід.

Депозитний калькулятор на ukrsibbank.com/…/deposits/ дозволить всього за кілька секунд розрахувати майбутній чистий прибуток після оподаткування, а також порівняти умови за депозитами в залежності від їх строку. Укрсиббанк приймає вклади вже від 1000 грн, а натомість пропонує до 11,5% річних.

Акції та облігації

З розвитком технологій більше не потрібно зустрічатись з брокером, відкривати рахунок особисто та передавати доручення з купівлі/продажу цінних паперів телефоном: тепер все це можна зробити вдома онлайн, а тому торгівля на фондовому ринку останніми роками й стала такою популярною. Переваги таких інвестицій:

  • Високий дохід (до 200 – 300% річних та більше);
  • Повністю пасивний заробіток;
  • Прибуток як від росту вартості цінних паперів, так і з дивідендів.

Варто розуміти, що торгівля акціями, на відміну від депозитів, потребує технічного та фундаментального аналізу ринку й наявності знань, а також є доволі ризиковою справою. Врахувати варто й те, що для торгівлі на іноземних фондових ринках рекомендованою мінімальною сумою є $5.000.

UKRSIBBANK BNP Paribas Group розпочав свою діяльність у червні 1990 року. І весь цей час банк активно підтримує українську економіку, удосконалює свої процеси і сервіси, використовуючи найкращі практики міжнародної Групи BNP Paribas з 200 річною експертизою.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: