fbpx

ЄСВ для ФОП у 2020 році: найбільш потрібна інформація

Економіка 10:56, 20.08, 2020

З початку року в нашій країні підвищились прожитковий мінімум та заробіток. Це обов’язково вплине на податкові виплати як підприємців з найманими робітниками, так і індивідуальних ФОПів.

Необхідні відомості про розміри податків до державної скарбниці

Детальніше дізнатися все про ЄСВ на acmc.com.ua можна від експертів. Вони пропонують звернутися до законодавства України. В бюджеті держави передбачене збільшення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

Обсяг соціального внеску, залежно від заробітку, нараховується кожного місяця за ставкою 22% від мінімалки. Відраховують його поквартально:

  • Найменший ЄСВ січня цього року – 1039.06 грн на місяць та 3117.18 грн за три місяці.
  • Найбільше нарахування соціального внеску становить 15 мінімальних зарплат.

З початку 2020 року розмір максимального ЄСВ дорівнюватиме 15 585.90 грн. Мінімальний заробіток до кінця 2020 року змінюватись не буде. Це означає, що найменший і найбільший розміри страхового внеску залишаться незмінними. В новому році збільшаться нарахування приватним роботодавцям та самостійним підприємцям.

В який день потрібно сплачувати єдиний соціальний внесок

Законодавством передбачене наступне:

  • Якщо суми перераховуються з рахунку платника на рахунки ДФС, то платити ЄСВ потрібно в день банківського списання або відрахування Державною казначейською службою грошового внеску з акаунту платника в будь-який час щодо зарахування .
  • Якщо ЄСВ сплачується готівкою, то це треба зробити в день, коли банк чи інша організація приймає переказ коштів.
  • Якщо внесок сплачується в іноземній валюті, то треба обирати день, коли кошти надходять на рахунки фіскальної служби.

Несвоєчасна або неповна сплата єдиного страхового внеску тягне за собою відповідальність у вигляді штрафних санкцій. Також може бути нарахована пеня. У разі виникнення боргу платникові буде надіслано вимогу про відшкодування недоїмки. Протягом наступних десяти днів за календарем можна сплатити заборгованість. Якщо борг не буде оплачений вчасно, то Державна фіскальна служба має право, згідно з законом, надіслати цю інформацію до державної виконавчої служби.

Робітник має право дізнатися свій страховий стаж та суму оплати ЄСВ за нього. Застрахований найманий працівник може вимагати від роботодавця інформації про постановку на облік та про сплату єдиного внеску. Ці дані можуть бути надані у письмовій формі.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: