fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • Євросоюз працює над створенням фонду страхування, що захищатиме від втрат внаслідок шахрайських дій з криптовалютою

Євросоюз працює над створенням фонду страхування, що захищатиме від втрат внаслідок шахрайських дій з криптовалютою

Економіка 14:16, 16.12, 2022

Тривають дискусії щодо можливості страхування всіх трансакцій шляхом стягування з кожного використаного на території Євросоюзу євро обов’язкової невеликої комісії в розмірі 0.0001%.

З такою пропозицією виступили ті, хто постраждав внаслідок роботи піраміди OneCoin. Жертви просять Європейський парламент подати на розгляд петицію щодо створення спеціального компенсаційного страхового фонду. Це дасть змогу захистити користувачів криптовалют від шахраїв та зробити ринки більш безпечними.

Що дасть страховий фонд Євросоюзу

Планується, що створений та керований Євросоюзом фонд працюватиме як страхова компанія, що надаватиме допомогу в разі необхідності як існуючим, так і майбутнім жертвам. Робитиметься це за кошти, стягнені в примусовому порядку: пропонують встановити комісію в розмірі 0.0001% з кожного витраченого євро в криптовалютних трансакціях, що проводяться на території країн ЄС.

За словами адвоката Джонатана Леві, вирішити проблему швидко не вийде, адже алгоритм регулювання ринку криптовалют у багатьох країнах ЄС відсутній. А через те, що не всі дотримуються чинних правил захисту інформації та прав користувачів, шахраї мають широке поле для діяльності. В Україні ситуація також складна. Але якщо подивитися на топ криптобірж на  https://cryptocart.com.ua/, можна побачити, що серйозні компанії намагаються забезпечити захист користувачів, впроваджуючи в роботу важливі функції та сучасні технології.

Які шляхи використовують злочинці

Основні канали, через які шахраї розповсюджують недостовірну інформацію, – це Facebook, Telegram, Linkedin. Злочинці з фейкових акаунтів відправляють жертвам підроблені скріншоти з надприбутками, отриманими нібито від інвестицій. Іноді таких скріншотів достатньо, аби переконати користувачів поповнювати рахунки, інвестувати. Саме тому важливо до реєстрації на будь-якій біржі або сайті все уважно перевірити.

Так, наприклад, перед тим як здійснити на Бінанс вхід, можна на сайті Cryptocart уважно прочитати огляд компанії, де вказані всі необхідні дані. Довіряти можна лише перевіреним ресурсам, які працюють чесно та гарантують достовірність наданої інформації. Перед виконанням будь-яких операцій бажано виконати всі вказівки та поради фахівців щодо безпеки, захисту даних, не нехтувати додатковими функціями.

Схема OneCoin як приклад сучасної піраміди

Одним з найбільш масштабних злочинів в сфері обігу та використання криптовалют стала піраміда OneCoin, від якої постраждали користувачі з багатьох країн. Запустили OneCoin в 2014 році, протягом перших трьох років існування схема залучила близько 3 мільйонів людей зі всього світу. Є інформація, що лише в Китаї схема зібрала понад 10 мільярдів євро, в той час як загальна сума вкладених коштів (а отже, і збитків) сягає 15 мільярдів євро.

В 2017 році схема працювала в Африці, Індії, на Близькому Сході. Але вже не могла вільно функціонувати в Європі через ефективну роботу правоохоронних органів та проведені розслідування. Проте все одно знаходилися сміливці, готові інвестувати в шахрайський проєкт. В 2019 році група користувачів, які втратили багато коштів, подали позов проти організаторів, але рішення про стягнення з них вкрадених коштів немає і досі.

В Україні також іноді фіксують випадки шахрайства в сфері використання криптовалют, тому можливість організації фонду страхування є актуальною.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: