fbpx

З 1 квітня працюючим пенсіонерам перерахують пенсії

Економіка 17:07, 31.03, 2021

Пенсійний фонд України з 1 квітня перерахує пенсії двом мільйонам пенсіонерів, які працюють.

Про це йдеться у ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“.

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, отримали право на проведення перерахунку, йдеться в законі.

Згідно з законом, перерахунок проведуть тим працюючим пенсіонерам, кому пенсію призначили або перерахували два роки тому, тобто до 1 квітня 2019 року. Зазначений термін не залежить від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться від зарплати (доходу), з якої розрахована пенсія. Сума перерахунку визначається індивідуально для кожного пенсіонера.

Розрахунки показують, що приблизний розмір надбавки в середньому становитиме близько 2% від розміру пенсії. Наприклад, пенсія розміром 5000 гривень зросте на 100 грн і становитиме загалом 5100 грн.

Для перерахунку пенсій громадянам не потрібно додатково звертатися до Пенсійного фонду, перерахунок здійснюється автоматично.

Нагадаємо, 1 березня в Україні розпочалася індексація пенсій. За підрахунками Міністерства соціальної політики, майже вісім мільйонів українців отримають надбавку, розмір якої може становити від кількох десятків до кількох тисяч гривень. Мінімальний розмір підвищення встановлено на рівні 100 гривень. Також з 1 березня підвищилася мінімальна пенсійна виплата до рівня 2200 гривень особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: