fbpx

З початку року Івано-Франківська область отримала мільйони рентних платежів із видобутку нафти й газу

Економіка 10:29, 17.07, 2019

З початку 2019 року від газовидобувників Івано-Франківщини до обласного бюджету надійшло понад 47 мільйонів гривень рентних платежів.

Понад 96% загальної суми рентних платежів склали надходження рентної плати за користування надрами – 47 із 60,1 млн грн. Вагому частку цих надходжень склала плата за користування надрами для видобування нафти – 29 млн грн та рентна плата за користування надрами для видобування природного газу – 18,7 млн грн.

Власне обласний бюджет Івано-Франківської області з початку року збільшився на 19 млн грн. На території декількох районів Івано-Франківської області ведуть видобуток АТ «Укргазвидобування», Burisma Group та ПАТ «Укрнафта».

Серед районних бюджетів найбільші кошти отримали Надвірнянський район (3,9 млн грн), Косівський район (1,1 млн грн), Калуський район (114,8 тис. грн). З-поміж об’єднаних територіальних громад чимала частина рентних надходжень зосереджена в Делятинській ОТГ, а саме 1,3 млн грн. Серед сільських та селищних бюджетів Надвірнянського району найбільші кошти отримав Битківський сільський бюджет – 541 тис. грн.

Нагадаємо, бюджетне законодавство з 1 січня 2018 року зазнало змін. Вони стосувалися розподілу рентної плати за користування надрами. Тепер 5% ренти від видобутку газу, нафти й газового конденсату залишається в місцевих бюджетах. Сума, яка надходить в область, розщеплюється так: 2% надходить в обласний бюджет, 1% залишається в сільських, селищних радах та в містах, 2% – у районах області. А якщо родовища розташовані на територіях міст обласного значення або ОТГ, то 3 % спрямовується в їхній бюджет.

Децентралізація ренти надала багатьом населеним пунктам можливості для розвитку і відновлення інфраструктури. Значна частина коштів спрямована на оновлення будівель громадського значення, покращення соціального рівня життя, ремонт доріг та розвиток медичної сфери.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: