fbpx

За два роки пенсії зростуть на 1200 гривень — в уряді анонсували індексацію

Економіка 19:12, 02.03, 2020

В уряді анонсували індексацію пенсій на наступні два роки та запевнили, що до 2023 року розмір середньої пенсії зросте на 1200 гривень.

Про це повідомляє міністерка соціальної політики Юлія Соколовська у Facebook.

За словами Соколовської, додаткове підвищення здійснюватиметься у декілька етапів:

  • 2020 рік – спочатку найстарші люди віком від 80 років (з урахуванням індексації уже в цьому році їхні пенсії у середньому зростуть на 700 грн/міс)
  • далі – від 78,
  • ще за рік – від 75 років і т. д.

Індексації заплановані також на наступні роки, пише Економічна правда.

Також міністерка підкреслює, що вже у цьому році зростуть пенсії для людей віком 80+. 

“Ви правильно зрозуміли з пункту про 80+. В цьому році Уряд проведе також індексацію пенсій і їхній розмір зросте. Це плановий і закладений у бюджеті перерахунок. Наш уряд запланував це на вересень. В середньому, від індексації розмір пенсії зросте на 216 грн/міс”, – повідомляє очільниця міністерства.

У Мінсоцполітики нагадують, що відповідно до закону,Кабінет міністрів сам визначає період для перерахунку. А також зауважили, що ще 100 тисяч одиноких пенсіонерів зможуть отримати додаткові кошти, якщо запрацює відповідний закон.

“Крім того, якщо парламент підтримає законопроєкт Мінсоцполітики №2494, то уже починаючи з цього місяця одинокі пенсіонери старше 80 років будуть отримувати ще одну допомогу – на догляд. Таким чином, ми збільшимо виплати для ще 100 тис. наших пенсіонерів, які додатково щомісячно отримуватимуть по 670 грн”, – резюмує Соколовська.

Довідково: Кабінет міністрів пропонує щомісяця доплачувати понад 500 гривень за більш пізній вихід на пенсію окремим категоріям пенсіонерів.

У Мінсоцполітики порахували, що в Україні пенсії отримує 27% населення при 25% найманих працівників, за яких сплачуються внески на постійній основі.

Українцям, яким в 2020-му виповниться 60 років, — і чоловікам, і жінкам, — для отримання пенсії за віком необхідно буде мати не менш як 27 років стажу. У 2019-му для виходу на пенсію потрібно було мати 26 років трудового стажу, а в 2017-му достатньо було лише 15 років.

Літнім людям, які і до 65 не мають достатньо стажу, доведеться працювати і далі або ж звертатися в органи соцзахисту для призначення соцдопомоги. У такому разі розмір соцвиплат буде дорівнювати прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: