fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • «Збереження стабільної фіскальної політики та залучення нових інвесторів надзвичайно важливі для розвитку газовидобутку» — виконавчий директор АГКУ

«Збереження стабільної фіскальної політики та залучення нових інвесторів надзвичайно важливі для розвитку газовидобутку» — виконавчий директор АГКУ

Економіка 15:53, 24.03, 2020

Розвиток газовидобувної індустрії повинен продовжуватися, незважаючи на несприятливі умови у світі, які пов’язані із суттєвим падінням ціни на газ і нафту. На цьому наголосив Артем Петренко, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України під час V Міжнародного галузевого форуму.

Він зазначив, що за підсумками 2019 року приватні компанії збільшили виробництво газу на 5,05% і видобули рекордні 4,6 млрд кубометрів. Деяким із підприємств вдалося наростити видобуток на більш ніж 50%. Такі результати стали можливими передусім завдяки бурінню нових газових свердловин, проведенню низки законодавчих змін і впровадженню сучасних технологій.

У 2020 році перед галуззю стоять нові виклики та завдання. Одним із головних є питання ціни на газ, що буде впливати на об’єм інвестицій та обсяги буріння нових газових свердловин.

“У цих складних економічних умовах надзвичайно важливим є збереження стабільної фіскальної політики та залучення нових інвесторів як вітчизняних, так і іноземних в Україну. Ми сподіваємося на реалізацію планів Державної служби геології та надр України: продаж нових ліцензій на видобуток на аукціонах, проведення конкурсів УРП як на суходолі, так і на шельфі Чорного моря”, — сказав Артем Петренко.

Важливим пріоритетом залишається співпраця компаній з органами місцевого самоврядування у регіонах газовидобутку. Завдяки децентралізації ренти зростає кількість позитивних прикладів конструктивного співробітництва територіальних громад із газовидобувниками щодо реалізації важливих соціальних проєктів. 

Довідково. Асоціація газовидобувних компаній України (АГКУ) – найбільше об’єднання вітчизняних газовидобувних підприємств як державної, так і приватної форми власності, до складу якого входять: Укргазвидобування, ДТЕК Нафтогаз, Укрнафтобуріння, Burisma Group, Smart Energy, Полтавська газонафтова компанія, Geo Alliance Group і КУБ-ГАЗ. Спільно компанії Асоціації видобувають 92% українського газу, створюють 26 тисяч робочих місць і забезпечують 7% надходжень до державного бюджету.

Катерина Тарасова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: