fbpx

10 масок для ФАПу: як на Верховинщині справляються з COVID-19

Здоров'я 20:30, 10.05, 2020

На Верховинщині наразі найменше підтверджених випадків коронавірусної хвороби, хоч Франківщина є неблагополучним регіоном – третя за кількістю хворих і летальних випадків в Україні.

За місяць виявили 11 підозр, чотири випадки підтверджених, ще стільки ж чекають результату ПЛР-тестування.

Бригада екстреної допомоги шляхом проб та помилок вже навчалася правильно реагувати на небезпечну недугу. На виїзд беруть гумаки, на них одягають бахіли, показує лікарка. Засоби індивідуального захисту дали, а дезінфікувати їх ніде. Захисні костюми знезаражують просто на вулиці, розповідає Василь Процюк, завідувач Верховинської підстанції екстреної швидкої медичної допомоги.

Наразі найслабша ланка – сімейні лікарі. У Буківці, це село на перевалі, ФАП на замку. Стіни похилені, вікна просіли. Лікаря немає. Фельдшерка телефоном пояснила, що той на виклику.

В іншому ФАПІ є фельдшерка. “Масок було 10 штук і рукавичок було 5 пар”, – відкриває шафку і показує вона. Плюс один дезінфектор.

Це все, що видали, пояснює Марія Харук. Вона фельдшерка з Кривовірні, одна на 3 тисячі жителів. “Працюю на два села – Криворівня і Бережниця, це відділене село”, – розповідає медик.

В Центрі первинної допомоги у Верховині чергують дві медсестри. Вони розповідають, що міряють хворим, які приходять, температуру і викликають лікаря. Демонструють захист – костюми, щитки, маски, рукавички.

В районній лікарні для хворих на коронавірус підготували окрему кіммнату. З Обласного лабораторного центру передали пробірки і протокол, більше ніхто нічого не пояснював. “Багато в інтернеті читаємо, між собою сппілкуємося, – каже маніпуляційна медсестра Центру первинної допомоги Марія Джурак. – Робимо правильні висновки, вдосконалюємося, вчимося”.

Інфекційного відділення в Верховинській ЦРЛ немає. Для коронавірусних хворих підготували 2 місця в операційній. Є монітори і кисневі концентратори, їх купили волонтери. Кисень є, ШВЛ для цих хворих немає.

Засобів захисту вистачить на тиждень-два, розповідають Факти ICTV.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: