fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • 12 прикарпатців взяли участь в експериментальному лікуванні раку шиї та голови, один чоловік повністю одужав

12 прикарпатців взяли участь в експериментальному лікуванні раку шиї та голови, один чоловік повністю одужав

Здоров'я 09:00, 30.03, 2021


Нещодавно міжнародний онкологічний журнал «Oral Oncology» опублікував результати п’ятирічного наукового дослідження, в якому взяли участь лікарі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

Масштабна робота на базі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні тривала п’ять років і була проведена у співпраці отоларингологів Наталії Комашко, В’ячеслава Ванченка, Ярослави Геник і медсестри Галини Круцик, повідомляє пресслужба ІФ ОКЛ.

Група прикарпатських медиків стала частиною великої команди лікарів та науковців з понад 20 країн Європи та США. 

«Ми застосовували певні лікарські засоби для пацієнтів, хворих на метастатичний рак голови та шиї, досягли успіхів у лікуванні, й наші результати увійдуть до міжнародних протоколів для лікування онкохворих з цією патологією, – розповідає учасниця проєкту Наталія Комашко. – Ми дійшли висновку, що це не безнадійна хвороба, тож надалі маємо бути уважними до діагностики раку й рухатися в напрямку покращення якості життя пацієнтів та його продовження». 

Упродовж п’яти років дванадцятеро прикарпатців мали змогу отримувати в рамках міжнародної програми інфузії, капсули та комплексне лікування. Як зазначають у команді робочої франківської групи, сьогодні є добрі результати й позитивна динаміка в напрямку оздоровлення цих пацієнтів, зокрема, в одного з них уже відсутня пухлина, чоловік повернувся до звичного повсякденного життя. 

«Хоча в Україні більшість онкопацієнтів з пухлинами голови та шиї все ще не мають шансу на тривале життя, втім, це дослідження та його результати дають таку надію», – зазначає Наталія Комашко.

Учасники міжнародного дослідження сподіваються, що невдовзі більше пацієнтів з пухлинами голови і шиї зможуть проходити якісне інноваційне лікування та отримають шанс на життя. 

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: