fbpx

20 одиниць медобладнання отримає центральна лікарня Франківська

Здоров'я 10:12, 26.10, 2019

Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня та міська лікарня Сігету Мармація презентували спільний транскордонний проєкт з Євросоюзом, який приніс медицині України й Румунії близько мільйона євро. ЦМКЛ отримає 400 тисяч.

Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня отримає 400 тисяч євро на виконання спільного з румунськими колегами проєкту ЄС.

У рамках реалізації проєкту протягом року має бути закуплено медичне обладнання для двох лікарень і проведено відповідне навчання медичного персоналу.

Безпосередньо над проєктом лікарі двох країн працювали близько двох з половиною років, але до нього вони йшли десять років, пише Галичина.

Проєкт у Франківську представляли від регіонального офісу Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна -2014-2020 в Івано-Франківській області Оксана Шийчук, міський голова Франківська Руслан Марцінків, менеджер проєкту від Румунії, керівник міської лікарні Сігету Мармація Даніель Раду та менеджер проєкту від України, головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк.

На фініші ЦМКЛ отримає 20 одиниць сучасного медичного обладнання для діагностики, хірургії, анестезії та інтенсивної терапії, швидкої діагностики й підтримки життя в надзвичайних ситуаціях, лікування хронічних захворювань та геріатрії.

Водночас, на цьому наголошували обидві сторони, вибудовується якісно новий і продуктивний механізм співпраці між дружніми лікарнями Румунії й України для обміну знаннями, спільних навчальних програм і медичних послуг у сфері профілактичної медицини, діагностики хронічних захворювань. Для успішної реалізації й функціонування проєкту необхідно буде пройти відповідний кваліфікований вишкіл медичного персоналу, який працюватиме на медобладнанні.

Власне саме для цього заплановано другу частину проєкту – «Спеціалізовані тренінги», що складатиметься з п’яти спеціалізованих воркшопів, які пройдуть у лікарнях-партнерах.

Зокрема, в Івано-Франківській ЦМКЛ відбудуться воркшопи на теми «Роль і значення лапароскопії в діагностиці та лікуванні гострих хірургічних захворювань черевної порожнини», «Переваги використання якісного обладнання в діагностиці та лікуванні очних захворювань», «Цінність швидкого і якісного лабораторного обстеження в діагностиці в умовах невідкладної допомоги пацієнтам».

У Сігету Мармація пройдуть воркшопи на теми «Механічна вентиляція – інвазивна та неінвазивна» та «Догляд за хронічними ранами та стомою».

Тим часом триває праця над новим спільним проєктом лікарні Сігету Мармація й ЦМКЛ: будівництво в Івано-Франківську додаткового приміщення невідкладної та ургентної допомоги при Центральній міській клінічній лікарні та наповнення його необхідним обладнанням.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: