fbpx

31 тиждень вагітності: що потрібно знати майбутній мамі?

Здоров'я 12:22, 25.07, 2019

31-й тиждень вагітності – це час, коли майбутній мамі потрібна особлива підтримка. Жінка йде у декретну відпустку, щоб повністю присвятити себе підготовці до народження майбутньої дитини. У цьому циклі основну увагу варто приділяти собі, не забувати про регулярні відвідування гінеколога, а також про збалансоване харчування.

Як проходить розвиток дитини?

Говорячи про 31 тиждень вагітності, варто знати, що цей термін акушерський. Він розраховується від першого дня останнього циклу менструації. Якщо визначати період з моменту зачаття малюка, то пройшло рівно 29 тижнів. З моменту, коли зародок імплантувався в матку й почав розвиватися, ембріон зазнає значних змін. Сам плід на 31 тижні вагітності має вигляд мініатюрного новонародженого.

В цей час відбувається збільшення маси тіла ембріону, а також остаточно формуються життєво важливі органи. Середня вага дитини коливається від 1500 до 1600 грамів, а зріст складає в середньому 41 см. Накопичується підшкірний жир, а також з’являються складочки та округла форма.

В загальному розвиток дитини на 31 тижні вагітності можна описати декількома фактами:

  • з кожним днем збільшується кількість клітин головного мозку;
  • повіки малюка на початковій стадії щільно закриті;
  • починається активне вироблення інсуліну підшлунковою залозою;
  • дихальна система закінчує формування;
  • ембріон вже має своєрідний розпорядок дня (в основному він спить, а коли прокидається, то мама відчуває активні поштовхи).

За рахунок активізації розумових процесів дитина здатна сприймати й засвоювати більше інформаційних даних, що надходять через органи чуття. Наприклад, реагувати на зовнішні подразники – звук, світло, дотики рук до живота.

Малюк на 31 тижні вагітності може моргати або замружувати очі, якщо світло занадто яскраве. Крім того, в райдужній оболонці накопичується пігмент, який стає визначальним в процесі формування кольору очей. В цей період також дозрівають і формуються альвеоли в легенях, виробляється сурфактант.

Як змінюється самопочуття майбутньої мами на 31 тижні вагітності?

Не просто так у декретну відпустку йдуть після 30 тижнів вагітності. У майбутньої мами вже погіршується самопочуття, організм швидко втомлюється та потребує більше відпочинку.

вагітність

Біль в поперековій частині та крижах посилюється. Найчастіше він виникає після ходьби та роботи по дому. Крім цього, біль може поширюватися на область лона. Причина – велике навантаження на лонні й тазові зв’язки через збільшену матку. Крім того, з’єднання  лонної й тазової кістки готуються до пологів. Вони трохи слабшають, щоб забезпечити ширший просвіт родових шляхів.

На 31-му тижні вагітності тривають проблеми з випорожненнями та печією. Матка продовжує збільшуватися, відповідно органи черевної порожнини ще більше стискаються. Аби позбутися неприємних відчуттів, варто робити корекцію раціону. Якщо і це не допомогло, зверніться до лікаря. Він порадить препарати проти печії та проносні засоби, дозволені для застосування вагітними.

Кілька рекомендацій для жінок на 31-му тижні вагітності

Для всіх, хто прагне виносити й народити здорового малюка, було спеціально створено Клуб Турботливих Матусь. Тут ви зможете отримати відповіді на всі важливі питання, що виникають в період вагітності, а також корисні рекомендації.

До них можна віднести:

  • вчасне відвідування гінеколога;
  • контроль ваги тіла;
  • уникнення підйому важкого;
  • комфортний і повноцінний відпочинок;
  • слідкування за рухами дитини.

У третьому триместрі вагітності постарайтеся створити для себе максимально комфортні та спокійні умови. Починайте готуватися до пологів, читайте спеціальну літературу. При належній турботі про себе не виникне ніяких проблем.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: