fbpx

75% франківців уклали декларації з лікарями

Здоров'я 12:40, 22.07, 2019

На один телефонний номер укладали 50 декларацій або реєстрували померлих людей: посадовці розповіли, чим грішили франківські лікарі під час медреформи.

За словами посадовців Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги, окремі медики використовували недобросовісні підходи. Все для того, щоб збільшити кількість пацієнтів та отримати більше грошей, йдеться в сюжеті “Каналу 402“.

Втім, сьогодні це жорстко контролює Національна служба здоров’я України.

“НСЗУ проводить двоякісну перевірку: скільки декларацій на один номер укладено та хто помер – звіряють з відділом РАЦСу та кожен місяць забирають кошти”, – розповідає директор КНП “ЦПМКДД” Ольга Савчук.

За її словами, від жовтня  2018 року від франківських медзакладів по перерахунку забрали вже 2 мільйони гривень за померлих.

Франківські медики відзначають, що загалом від початку реформи первинної ланки вдалося досягти успіхів. Тригодинний прийом на день змінили на п’ятигодинний, що стало зручнішим для пацієнтів.

Також знизилася відвідуваність лікарів. Але це свідчить про прозорість. Усі показники тепер офіційні і без дописування неправдивих відомостей.

Однак зі статистики стало відомо і про деякі негативні результати. До прикладу, виявлення онкопатологій поменшало на 3%.

“Зараз у нас завдання для первинної ланки – набрати та укласти декларації і порахувати гроші в кінці місяця. А на цьому не повинно закінчуватися. Ми повинні цих людей правильно обстежити? і виявлення онкопатологій має зростати. Коли цей показник високий, це означає, що ми виявляємо захворювання на ранніх стадіях і можемо людині помогти”, – пояснює Ольга Савчук.

У мерії також відзначили певну користь від змін. Кажуть, що раніше поліклініки слугували лише для видачі довідок. Зараз ситуація змінилася. 

Загалом декларації з лікарями уклали 75% франківців. Поки це число не збільшується. Посадовці відзначають чималу міграцію пацієнтів до інших лікарів. Бум на підписання пройшов. Тому люди захотіли піти на підписання до медиків, які їм найбільше подобаються.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: