fbpx

8% прикарпатців хворіють на хронічні вірусні гепатити

Здоров'я 16:45, 28.07, 2020

335 нових хворих на вірусні гепатити виявили на Івано-Франківщині за перший квартал цього року.

Загалом на Прикарпатті на цей час близько 8% населення хворіють на хронічні вірусні гепатити. Так, на диспансерному обліку в гепатологічному центрі перебувають понад три тисячі пацієнтів.

І якщо гепатит В ще можна вчасно виявити, то особливо небезпечний гепатит С давно охрестили “лагідним вбивцею”, інформує канал 402.

8% прикарпатців хворіють на хронічні вірусні гепатити 1

Як запевнив генеральний директор КНП “Обласна клінічна інфекційна лікарня” Роман Остяк, у гепатологічному центрі мають усе необхідне для надання ефективної допомоги хворим на гепатит. Це і апаратура для обстежень, і спеціалісти, які пройшли міжнародні курси діагностики та освоїли сучасні методики лікування.

За словами Остяка, пацієнти нині забезпечені препаратами прямої дії, які вони переносять значно легше. Єдине питання — як і куди госпіталізовувати недужих, коли основні сили Обласної інфекційної лікарні спрямовані на лікування хворих з COVID-19. 

Окрім того, вперше від початку року у кожний район області роздали по чотири курси препаратів для лікування хронічного гепатиту С.

підступна недуга

⚡️335 нових хворих на вірусні гепатити. І це лише за перший квартал 2020-го року. Загалом на Прикарпатті нині близько 8% населення хворіють на цю підступну недугу. Так, на диспансерному обліку в гепатологічному центрі понад три тисячі пацієнтів. Та якщо гепатит В ще можна вчасно виявити, то особливо небезпечний гепатит С давно охрестили "лагідним вбивцею".👇

Опубліковано Канал 402 Понеділок, 27 липня 2020 р.
8% прикарпатців хворіють на хронічні вірусні гепатити 2

Довідково. Гепатит C — інфекційне захворювання, яке може уражати печінку та інші внутрішні органи і тканини (зокрема, кістковий мозок, щитоподібну залозу тощо).

За оцінками ВООЗ та національних експертів, близько 5% українців інфіковані гепатитом С, а це близько 2 млн осіб, проте значна кількість хворих не знає про свій діагноз.

Найбільш уразливими до інфікування вірусом гепатиту С (ВГC) є люди, які входять до груп ризику, — вони підлягають обстеженню на ВГС у першу чергу.

Пройдіть обстеження на вірусний гепатит С, якщо ви:

 • отримували чи робили косметологічні процедури, при яких відбувається контакт з кров’ю без належної стерилізації;
 • перебуваєте на гемодіалізі та/або часто отримуєте переливання крові (чи її компонентів);
 • народжені матір’ю, у якої діагностовано вірус гепатиту С;
 • маєте або мали статеві стосунки з особою, у якої діагностовано вірус гепатиту С;
 • чоловік, який має секс з чоловіками;
 • особа, яка надає сексуальні послуги за винагороду;
 • робили собі татуювання або пірсинг тощо;
 • працівник сфери охорони здоров’я або працівник іншої сфери, який потенційно контактує з кров’ю;
 • перебували в закладах позбавлення волі;
 • живете з ВІЛ або/та вірусом гепатиту В;
 • отримували медичну допомогу в країнах з високим рівнем поширеності вірусу гепатиту С;
 • маєте підвищену активність АЛТ або хронічні захворювання печінки;
 • вживали або вживаєте наркотики ін’єкційно.

Якщо ви входите до однієї з перелічених груп ризику, зверніться до вашого сімейного лікаря для призначення обстеження або ж здайте аналізи самостійно в одній із лабораторій (визначення антитіл до ВГC), радить Центр громадського здоров”я.

Що далі?

Якщо ви отримали НЕГАТИВНИЙ результат і протягом останніх 6 місяців у вас не було ризику інфікування, то у вас, ймовірно, відсутній гепатит С.

Якщо результат НЕГАТИВНИЙ, але протягом останніх 6 місяців у вас відбувався контакт з високим ризиком інфікування — повторно здайте аналіз через 3–6 місяців.

Якщо результат ПОЗИТИВНИЙ — зверніться до лікаря, щоб пройти додаткове обстеження (визначення РНК гепатиту С).

Важливо: 24% хворих з антитілами до ВГС не мають хронічної інфекції, оскільки у певної частини хворих відбувається спонтанне позбавлення від вірусу. Пам’ятайте, що сьогодні існує ефективне лікування від гепатиту С і понад 90% пацієнтів одужують. Лікування є безпечним та легко переноситься.

Якщо результати додаткового обстеження підтвердили наявність ВГС, зверніться до лікаря, який запропонує пройти обстеження для оцінки стану вашої печінки та оцінить необхідність термінового лікування.

Зверніть увагу, що деякі люди не мають жодних симптомів хвороби впродовж багатьох років, у той час як інші можуть відчувати підвищену втомлюваність, пітливість (особливо вночі), ломоту та болі, втрату апетиту і концентрації уваги. Проте відсутність симптомів не означає, що хворобу не треба лікувати.

Для призначення лікування ви можете звернутись до лікаря та претендувати на отримання безкоштовного лікування, що централізовано закуповується коштом державного бюджету, або придбати препарати в аптеці власним коштом за рецептом лікаря. Не купуйте ліки проти ВГС через мережу Інтернет та у дилерів, оскільки якість таких препаратів є невідомою і може нашкодити вам.

Пам’ятайте, що вірус гепатиту С не передається через повсякденну діяльність, таку як спільне використання посуду, обійми та поцілунки, але необхідно дотримуватися певних правил, щоб не інфікувати інших:

 • не використовуйте спільно такі предмети побуту, як зубні щітки або бритви;
 • очищуйте будь-які плями крові слабким розчином хлорки;
 • не використовуйте спільно будь-яке приладдя для вживання ліків (наприклад, трубки, голки та шприци, воду тощо).

Ризик передавання інфекції статевим шляхом дуже низький за відсутності додаткових ускладнюючих чинників, таких як менструальна кров або кров після анального сексу, виразки на геніталіях або від інфекцій, що передаються статевим шляхом (таких як гонорея, герпес або генітальні бородавки).

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: