fbpx

Алопеція: причини появи та способи лікування

Здоров'я 15:09, 19.10, 2022

Патологічне випадіння волосся, що медичною мовою визначається як алопеція, супроводжується частковою або повною втратою волосяного покриву на певних ділянках тіла чи голови. Подібний стан виникає з різних причин, найбільш поширеними вважаються такі:

  1. Андрогенна алопеція. Виникає через негативний вплив андрогенів (стероїдних гормонів) на розвиток волосяних фолікулів, їх кровопостачання та кількість кисню в шкірі голови. Частіше цей тип алопеції виникає в чоловіків, тому захворювання ще називають облисінням за «чоловічим» типом. Характеризується випадінням волосся у тім’яній та лобній областях.
  2. Дифузна алопеція. Розвивається під впливом зовнішніх (радіація, хіміотерапія, антибіотикотерапія) та внутрішніх факторів (часті стреси, гормональні порушення). Про неї говорять у випадку випадіння волосся по всій поверхні голови.
  3. Гніздова алопеція. До неї може призводити активний аутоімунний процес в організмі. Виглядає як округле вогнище облисіння, яке може бути поодиноке або множинне. На основі кількості й поширеності гніздової алопеції визначають ступінь аутоімунного захворювання.
  4. Рубцева форма алопеції. Через різні інфекції, травми, вроджені патології на шкірі можуть незворотно пошкоджуватись волосяні фолікули, на місці яких розвивається сполучна тканина. Утворений рубець стає місцем облисіння. При значних ділянках подібних пошкоджень говорять про рубцеву алопецію.

В деяких випадках облисіння має тимчасовий характер, зокрема при хіміотерапії, після чого волосся відростає. В інших ситуаціях відновлення волосяного покриву є неможливим (при рубцевій та андрогенній алопеції) або цей процес проходить дуже повільно (при дифузній алопеції). Тоді виникає потреба у використанні методів лікування, які дозволяють хоча б частково відновити волосяний покрив. Сьогодні лікування алопеції стало можливим завдяки трансплантації волосся. За посиланням  https://anacosmo.ua/plasticheskaya-hirurgiya/peresadka-volos-2/ можна дізнатись детальніше про особливості процедури та записатись на попередню консультацію до лікарів клініки ANACOSMA.

лікування алопеції

Пересадка волосся: коли здійснюється і яким чином

Перша трансплантація волосяних фолікул відбулася ще в 1950 році в США, але відтоді техніка виконання процедури суттєво змінилась. Сучасне обладнання та високопрофесійний медичний персонал дозволяють пластичним хірургам здійснювати найскладніші операції і пересаджувати навіть довге волосся.

Пересадка волосся стане чудовим рішенням для:

  • жінок з тонким волоссям;
  • чоловіків з андрогенною алопецією;
  • пацієнтів з рубцевою алопецією, яка виникла через травму чи опік.

Не здійснюється трансплантація волосся при: 

  • надмірному випаданні волосся по всій поверхні голови;
  • недостатній кількості «донорських фолікулів»;
  • наявності товстих або келоїдних рубців.

Залежно від показань лікар може рекомендувати клаптевий або безшовний метод. У першому випадку з потилиці беруть донорський клаптик тканини, з якого потім пересаджують графти. Друга техніка пересадки волосся базується на використанні спеціального інструменту, яким витягують по одному графту і одразу його пересаджують у потрібне місце. Згідно з клінічними дослідженнями безшовний метод вважається більш естетичним та ефективним.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: