fbpx

Американці хочуть випробувати в Україні препарат від COVID-19

Здоров'я 11:29, 26.07, 2021

Американська фармакологічна корпорація запропонувала Україні провести в нашій країні клінічні випробування препарату для лікування і профілактики від COVID-19.

Про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів головний санлікар України Ігор Кузін.

За його словами, до України часто звертаються інші країни з пропозицією провести клінічні випробування лікарських продуктів, оскільки у нас ця сфера відкрита і добре відрегульована державою.

В Україні функціонує національний реєстр клінічних випробувань, де можна швидко переглянути всі клінічні дослідження, які офіційно проводяться на території нашої країни.

Як зазначив головний санлікар Ігор Кузін, пропозиція від корпорації з США про клінічні випробування надійшла Україні 12 липня.

До того ж на сайті міністерства (охорони здоров’я – ред.) можна побачити відповідні накази (про проведення випробувань – ред.). Зараз вже п’ять таких досліджень завершені, ще більша їх частина знаходяться в процесі або на старті. Наприклад, 12 липня до України звернулася корпорація з США з пропозицією провести у нас клінічні випробування препарату для профілактики і лікування COVID-19″, – підкреслив топ-чиновник МОЗ в інтерв’ю журналістам.

Підсумовуючи, Ігор Кузін зазначив, що в Україні подібні клінічні випробування препаратів не ініціюються державою, “в тому числі через можливий конфлікту інтересів з виробником в сфері закупівель лікарських засобів”. Такі дослідження, в більшості випадків, ініціює фармацевтичний сектор.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: