fbpx

Аналізи 4 медиків з міського пологового Франківська відправили на підтвердження COVID-19

Здоров'я 16:37, 02.04, 2020

Про це в прямому ефірі повідомив міський голова Франківська Руслан Марцінків.

КУРС писав, що у міському пологовому Франківська тестують на COVID-19 всіх медиків і породіль

Цьому передували два випадки смерті від коронавірусу у Обласному перинатальному центрі. А міський пологовий сусідує з ОПЦ і є зоною ризику.

Нагадаємо, 37-річна жінка з Болехова померла 30 березня в обласному перинатальному центрі. Наступного дня у померлої породіллі лабораторно підтвердили Covid-19.

Пізніше з’ясувалося, що в обласному пологовому будинку померла друга жінка з коронавірусом, чотири лікарі інфіковані.

Вчора увечері у міському перинатальному центрі рапптово померла жінка – за результатами розтину підозрюють пневмонію, викликану коронавірусом. Аналізи відправили в лабораторію МОЗ. 

Також у ще однієї жінки в міському пологовому виявили коронавірус COVID-19. Її перевели в ОПЦ.

Як повідомив мер, під час проходження експрес-тестів у міському пологовому серед 46 протестованих виявили 4 умовно позитивні результати. Всі – у медиків. У них відібрали аналізи і відправили на ПЛР-діагностику в Обласний лабораторний центр. Результати очікують впродовж одного-двох днів. 

“Всі медики будуть протестовані, – зазначив мер. – Сьогодні та впродовж наступних двох діб, коли всі зміни вийдуть на роботу”.

Руслан Марцінків нарікає не те, що дуже довго доводиться чекати на результати ПЛР-тестів – за його словами, тиждень-півтора. Це заважає як реагуванню на ситуацію, так і лікуванню хворих.

Він додав, що у Франківську є щонайменше 5 лабораторій, в т. ч. у приватних медзакладах, які могли би робити такі аналізи. Міська влада звернулася в МОЗ з проханням розглянути таку можливість. “Дайте дозвіл!” – звернувся мер до міністерства в прямому ефірі. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: