fbpx

Апарат для діагностики слуху немовлят придбали в Міський перинатальний центр Франківська

Здоров'я 14:20, 02.02, 2023

У Міському перинатальному центрі купили новітній апарат для раннього діагностування слуху у новонароджених. Це дозволить виявляти проблеми і пройти лікування у ранньому віці.

«Включаємо до роботи, підключаємо праве вухо, реєструємо. Слуховий зонд знаходиться правильно. І, бачите, з’являються такі зелені стовпчики, він рухається, кожен стовпчик має свої звукові коливання», – перевіряє слух новонародженому Сашкові лікарка, заввіділення Міського перинатального центру Марія Гриців.

І додає, новий аудіометр, який купили у медичний заклад, – це найякісніша допомога у визначенні слуху в новонароджених.

«Принцип цього апарата ґрунтується на тому, що він видає певні звукові сигнали певної сили. І ці сигнали доходять до внутрішнього вуха, і таким чином відбувається коливання у внутрішньому вусі, там є свої особливості анатомічні. І апарат реєструє, чує дитина чи не чує», – пояснює Марія Гриців.

Нове обладнання для перевірки слуху в новонароджених – це вимога часу для безпечного та раннього діагностування слуху, розповідає пресслужба мерії. 

«Це є дуже важливо, це є вимога сучасності, і це є, напевно, спокій для мами. Тобто мама з першого дня чи з другого дня, коли вона перебуває тут, вже знає, що з дитиною все в порядку, дитина має добрий слух. Або ж, навпаки, у дитини є проблема зі слухом, і тоді ми таку маму з дитиною переводимо на інші рівні, тобто в дитячу обласну лікарню, для того щоби все ж таки розуміти, що з дитиною є і як може медицина в цій ситуації допомогти. Це обладнання куплене за кошти міської громади, і воно має бути для всіх закладів такого рівня», – каже директорка Міського перинатального центру Марія Бойко

Сучасний аудіометр у Міському перинатальному центрі поки один. Але він повністю забезпечує потреби лікарів. На черзі – поступове, але якісне оновлення всього пологового будинку.

Окрім нового обладнання, у Міському перинатальному центрі з’явилася нова функція, яка повинна підвищити контроль за якістю надання лікувальних послуг. За допомогою QR-коду, який розміщений на дверях закладу, абсолютно анонімно, адресуючи головному лікарю, можна залишити відгуки про роботу медиків.

Також тут започаткували і згодом видаватимуть усім новонародженим «паспорти» – пам’ятку батькам із відбитками маленьких ніжок їхніх діток.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: