fbpx

Безпечний метод лікування при жовтяниці у новонароджених

Здоров'я 11:57, 25.04, 2022

Фізіологічна жовтяниця зустрічається у новонароджених дітей досить часто. Вона може проявитися ще в пологовому будинку на 2-3 день, але частіше за все батьки помічають її вже вдома. Жовта шкіра та білки очей – це явна ознака жовтушки, яка викликає занепокоєння в усіх батьків.

Зазвичай така жовтушка – це не патологічний стан і він не потребує спеціального медикаментозного лікування. Якщо рівень білірубіну в крові не набагато вище норми, така жовтуха пройде сама за декілька тижнів.

Проте при високих показниках білірубіну вище 250 мкмоль/л рекомендовано використовувати фотолампу. Оренда фотолампи від жовтяниці є доцільним вибором у цій ситуації. Назначається фототерапія лікарем-неонатологом після проведених аналізів крові, або батьки самостійно можуть прийняти таке рішення.

Якщо вашому малюку призначена фототерапія для новонароджених при жовтяниці, як проводиться і скільки триває терапія, краще знати наперед.

Безпечний метод лікування при жовтяниці у новонароджених 1

Чи можна використовувати фотолампу вдома?

Так, ви можете користуватися фотолампою вдома, а не в лікарні. Це набагато зручніше для мами, що тільки народила, тому що дитина завжди буде під наглядом в домашніх умовах. Отже, у вас є фотолампа від жовтушки, як користуватися нею самостійно?

Все дуже просто:

  1. Встановіть фотолампу над ліжечком або кюветом на відстані 50-60 см від дитини.
  2. Покладіть дитину роздягненою під лампу. Хлопчикам краще прикрити статеві органи темною тканиною чи залишити у підгузку.
  3. Закрийте очі дитині спеціальними окулярами.
  4. Перевертайте немовля зі спини на животик кожні 2-3 години або після кожного годування. Так більша площа шкіри попаде під промені лампи і одужання буде швидшим.

В залежності від рівня білірубіну в крові дитини лікування може проходити від 3-5 днів до двох тижнів. Як тільки аналіз крові прийде в норму і шкіра дитини втратить жовтий колір, можна припиняти лікування фотолампою.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: