fbpx

Біль під час сексу – чи нормально це? Пояснює акушер-гінеколог Вікторія Деба

Здоров'я 17:54, 08.09, 2020

У деякі моменти кожна жінка стикається з втратою сексуального потягу. Спочатку ми вигадуємо причини на кшталт «у мене болить голова» і «я не маю настрою». Це тягне за собою проблеми у стосунках з партнером. Бо, на жаль, інколи жінка боїться озвучити причину не тільки чоловікові, а й самій собі: «я відчуваю біль».

Насправді проблема болю під час статевого акту є поширеною та дуже актуальною серед жінок різного віку. Це пояснюється різними причинами, інколи абсолютно не пов’язаними між собою. Отже, якими можуть бути причини болю і що робити? Розповідає Вікторія Деба, лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал.

Про біль під час сексу розповідає Вікторія Деба з Оксфорд Медікал
Акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал Вікторія Деба

Запальні захворювання як специфічної, так і неспецифічної етіології 

У цьому випадку біль виникає при входженні статевого члена у піхву і при рухах. Виникає сухість слизової оболонки, тому під час тертя жінка відчуває спочатку дискомфорт і потім біль та печіння. Також при запальних змінах слизової виникає набряклість та біль. Відповідно, про жодне задоволення з боку жінки не може бути й мови.

Якщо ви помітили, окрім болю, ще й сухість, печіння, свербіж і появу нетипових виділень – одразу ж зверніться до гінеколога. Варто здати мазки як вам, так і вашому партнеру.

Також біль внизу живота виникає при циститі – запаленні сечового міхура.

Вагінізм

Вагінізм – це мимовільний спазм м’язової стінки піхви, який виникає саме під час сексу. Першопричиною є психологічний бар’єр. Це виникає при небажанні жінки займатися сексом, під час стресу чи тривоги або у моменти, коли раніше статевий акт супроводжувався болем. У такому випадку рекомендована консультація психолога та сексопатолога.

Вагінальні розриви, розриви промежини

Ця проблема є поширеною у пар, які люблять займатися сексом без достатніх попередніх прелюдій, також якщо партнер різкий у рухах та досить швидкий. Інколи розриви виникають тоді, коли є помірна вагінальна сухість і пара не використовує лубриканти, і, звичайно ж, після травм.

Також травми піхви можливі після хірургічних втручань, після пологів. Не варто терпіти – одразу зверніться до лікаря, щоб усунути цю неприємність. На сьогоднішній день таку проблему можна вирішити дуже швидко за допомогою інтимної пластики.

Алергічна реакція на латексні презервативи та прийом певних лікарських засобів

У цьому випадку біль супроводжує жінку протягом усього статевого акту, можливий набряк та свербіж. Тому рекомендуємо проконсультуватися з лікарем щодо альтернативного рішення контрацепції. У випадку болю під час сексу та прийому ліків варто тимчасово припинити статеве життя і одразу повідомити про проблему лікуючого лікаря.

Пухлинні новоутворення матки та яєчників

При можливості підозри на пухлини матки або яєчників жінка скаржиться на біль не тільки під час статевого акту, а й при спокої. Також при міомі та фіброміомі матки можливі незначні ациклічні кровотечі з піхви. Обов’язково зверніться до лікаря-гінеколога та пройдіть УЗД.

Ураження шийки матки

Біль під час статевого акту та контактні кровотечі часто свідчать про запальні та фонові процеси шийки матки: ерозію, дисплазію. Також біль можливий при ендометріозі. Саме ці відчуття є сигналом організму про проблему, яка може стати глобальною для вас. Не затягуйте з профілактичними візитами до гінеколога. 

Наскільки ви бачите, біль під час сексу – ЦЕ НЕ НОРМА, він є першим дзвіночком про те, що варто спланувати візит до лікаря у найближчі дні. Болі не минуть самі по собі, необхідна якісна медична допомога.

У медичному центрі Оксфорд Медікал лікарі-гінекологи з розумінням та чуйністю відносяться до кожної пацієнтки. Тому не чекайте порятунку в інтернеті, а зателефонуйте нам прямо зараз: 0673777299, 0503777299

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: