fbpx

Біль у животі: як правильно діяти

Здоров'я 18:46, 25.08, 2022

Наш організм є складним, високорозвиненим механізмом. Як і в будь-якому іншому складному механізмі, у ньому періодично виникають проблеми у тому чи іншому вузлі, тобто органі. Сигналізує про такі проблеми, як правило, відчуття болю. Дуже неприємними у цьому сенсі є болі в животі. Вони можуть говорити як про звичайний розлад шлунка, так і про небезпечні патології, наприклад, апендицит.

D:\бажин\ТЗ на внешние тексты - АНЦ 08.2022\3.jpg

Запобіжні заходи при болях у животі

Щоб позбавитися дискомфорту, застосовують ліки від болю в животі, а також здійснюють певні дії для полегшення цього стану. За статистикою, найчастіше причинами болю в животі є легкий розлад шлунка. Але, оскільки в цій області знаходиться велика кількість внутрішніх органів, необхідно убезпечити себе, дотримуючись основних правил. До визначення причини болю не слід приймати будь-яких препаратів.

Насамперед необхідно прилягти, поміряти температуру та артеріальний тиск. Якщо відчуття підказують, що це розлад, потрібно прийняти адсорбенти, дотримуватися дієти та багато пити.

Якщо болі часто повторюються, пульсують, різкі або тривають довго, необхідно обов’язково звернутися до лікаря і до його приїзду утриматися від їжі.

Ні в якому разі при болю не можна:

  • класти на живіт грілку;
  • промивати шлунок;
  • пити проносні засоби.

Виключення становлять менструальні болі у жінок. В такому випадку інколи допомагає прикладання тепла до області живота. Але якщо ви не впевнені, що болить саме через місячні, краще утриматися від прогрівання.

Визначення причин болю

Щоб правильно призначити лікування, потрібно якнайдокладніше описати характер болю в животі лікареві. Також важливо згадати, внаслідок і після чого виникли болючі відчуття. Це допоможе прискорити процес лікування та полегшити ваші страждання.

Після такої консультації лікар зможе правильно поставити діагноз і проконсультувати про те, як далі повинно проводитися лікування.

Лікарські препарати від болю у животі

Після огляду та діагностики лікар найчастіше призначає медикаменти, що дозволяють знизити або повністю усунути причини болю в животі. Це найчастіше:

  • спазмолітики (допомагають в разі проблем з жовчним міхуром);
  • знеболювальні (не призначаються при болях у шлунку);
  • препарати, що покращують моторику кишківника.

Проте в жодному разі не варто самостійно призначати собі препарати. Це може призвести до погіршення стану вашого здоров’я внаслідок їхніх побічних ефектів.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: