fbpx

Чек-ап організму: що потрібно знати

Здоров'я 16:01, 22.06, 2021

Чек-ап організму: що потрібно знати 1

Здоров’я — це найцінніше, що є у людини. Тому до нього треба ставитися максимально відповідально. Лікарі клініки Добробут рекомендують робити чек-ап для оцінки стану усього організму. Що це таке, ми детально розповімо в нашій статті.

Що таке чек-ап?

Чек-ап — це комплексна діагностика організму. Таке обстеження направлено на те, щоб своєчасно розпізнати серйозні захворювання і почати їх лікування. Проходити його потрібно навіть в тому разі, якщо нічого не турбує.

Обстеження chek-up вперше з’явилося в Америці. Кінцевою метою було збереження здоров’я людей, виявлення прихованих хвороб на ранніх стадіях або схильності до них. Через свою ефективність методика швидко поширилась по всьому світу.

Що містить комплексне обстеження?

Програми чек-апу можуть дещо відрізнятися. Для кожної вікової та статевої групи розроблена своя методологія обстеження. Однак вона містить:

  • первинну консультацію фахівців різних профілів;

  • здачу лабораторних аналізів;

  • інструментальне та апаратне обстеження.

В обов’язковому порядку перевіряється робота життєво важливих органів і систем — серце, нирки, печінка, щитовидна залоза, шлунок, підшлункова залоза.

На підставі отриманих даних складається комплексний звіт про стан здоров’я пацієнта. Він також містить медичні рекомендації.

Коли необхідна повна діагностика організму?

Оптимально проходити повну діагностику організму один раз в 3 роки. Але після 50 років, коли ризик виникнення різних захворювань підвищується, чек-ап потрібен щороку. Окремим категоріям пацієнтів регулярна діагностика вкрай необхідна. Це, наприклад, люди, які мають хронічну схильність до серйозних захворювань.

Записатися на чек-ап через сайт https://www.dobrobut.com/ru також необхідно при тривожній, але розмитій симптоматиці. Це, наприклад, швидка втомлюваність, безсоння, порушення травлення. Ці ознаки можуть свідчити про розвиток захворювань.

З чого почати чек-ап?

Перед повною діагностикою потрібна консультація терапевта. Він збере анамнез і на підставі цих даних порекомендує відповідну програму, а при необхідності навіть скоректує її. Первинний прийом проходить у формі бесіди. На ньому пацієнт повинен:

  • вказати мету діагностики;

  • описати симптоми, які турбують;

  • розповісти про індивідуальні особливості організму;

  • розповісти про спосіб життя, торкнувшись режиму сну, раціону, шкідливих звичок;

  • розповісти про наявні захворювання.

Найкраще взяти з собою на прийом медичні документи, які містять інформацію про стан здоров’я. Це, наприклад, результати останніх аналізів.

Скільки часу займає обстеження?

Чек-ап займає від 1 до 6 днів. Найчастіше вдається вкластися в короткі терміни – 2 дні. Тому пройти комплексне обстеження зможуть навіть сильно зайняті люди – виділити кілька днів в графіку все ж можна.

Скільки коштує чек-ап?

Вартість комплексного обстеження різна. Вона визначається в індивідуальному порядку, виходячи з того, яку програму вибрав пацієнт (експрес або повну), наявності індивідуальних обстежень, рівня медичного закладу та інших факторів.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: