fbpx

Чи можна ставити коронки на живі зуби

Здоров'я 10:41, 01.04, 2023

Попри стереотип про те, що коронки ставляться лише після видалення нерва, їх також можна ставити й на живі зуби, зберігши їхню іннервацію. На це є свої покази: як правило, на живий зуб коронка ставиться за відсутності загрози здоров’ю ясен та нерва. Коронка на зуб Одеса ‒ досить популярна та ефективна лікувальна процедура.

Чи можна ставити коронки на живі зуби

Навіщо коронка потрібна на живий зуб?

У стоматології коронкою називають невеликий протез, який реконструює форму зуба та повертає йому жувальну функцію повною мірою. Коронка виглядає як невеликий ковпак, який встановлюється на зуб і повторює його візуальні характеристики – колір та форму.

Встановлення коронки необхідне в тих випадках, коли пломби вже недостатньо і рівень руйнування зуба досить високий. Як правило, перед встановленням залишки зуба рівномірно обточуються для комфортної фіксації коронки.

Обточування зуба досить радикальна процедура, і в багатьох випадках для її проведення потрібно видаляти в тому числі й нерв. Втім, іноді можна обійтися без таких радикальних заходів – лікар може ухвалити рішення зберегти здоровий нерв залежно від його стану та стану зуба загалом.

Збереження нерва вважається кращим варіантом, оскільки він забезпечує трофіку і захист зуба – зі збереженим нервом повторне встановлення коронки відкладається на більш тривалий термін, оскільки зуб продовжує отримувати харчування і зберігає свої механічні властивості.

коронка на зуб

Показання для встановлення та сама процедура

Рішення про збереження нерва під час встановлення зуба приймає лікар-стоматолог https://dent-house.od.ua/uk/. Як правило, показання до встановлення коронки на живий зуб є:

  • Невеликий ступінь руйнування структури зуба. Якщо йдеться про невеликі сколи, тріщини й діри в емалі, нерв можна зберегти та встановити на такий зуб коронку, щоб максимально зберегти форму і функціональність.
  • Бажання пацієнта покращити зовнішній вигляд зубів. Коронки ставлять також із косметичною метою – майже як вініри. Це робиться для надання зубам естетичнішої форми.
  • Усунення підвищеної чутливості зубів. При пошкодженнях емалі або загальної підвищеної чутливості зуба до змін температури можна встановити коронку як бар’єр, який захистить від дратівливих факторів.

Сама процедура встановлення коронки відбувається у кілька стадій. Насамперед проводиться консультація з оглядом та рентгенівським дослідженням структури зуба – це необхідно для визначення лікувальної тактики.

Після консультації, як правило, проводиться підготовка до процедури – санація ротової порожнини. На цьому етапі лікуються запальні захворювання в ротовій порожнині або ж проводиться професійне чищення зубів. Після цього зуб можна підігнати під потрібну форму для подальшого встановлення коронки – цей етап проводиться під місцевою анестезією.

Після того як зуб готовий до встановлення коронки, з нього знімається зліпок. Цей зліпок буде використовуватися для створення унікальної зубної коронки, що один в один повторює форму зуба. Поки ця коронка створюється, пацієнт ходить із тимчасовою. Фіксація коронки на зубі провадиться за допомогою стоматологічного цементу.

Чи ефективна ця процедура?

Коронки виготовляються з різних матеріалів. Найбезпечніший і найдовговічніший з них – кераміка. Існують інші матеріали для виготовлення коронок – наприклад, металокераміка та цирконій.

Встановлення коронки необхідне насамперед для захисту зуба та збереження його властивостей. Установка на живий зуб дає додаткову перевагу – зуб не втрачає живлення і, відповідно, не чорніє і не руйнується, тим самим продовжуючи термін носіння коронки. Це процедура, що рекомендується для багатьох станів, але передусім варто порадитися з лікарем про те, наскільки затребувана коронка саме у вашій ситуації.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: