fbpx

Де можна зробити комп'ютерну томографію

Здоров'я 11:36, 21.07, 2021

Комп’ютерна томографія має широкий діапазон застосування практично у всіх галузях медицини: від нейрохірургії, де вона стала застосовуватися в першу чергу, до абдомінальної хірургії, пульмонології, урології, вертебрології та інших. Замовити КТ ви зможете в медичному центрі https://omegamc.ua/ru/kotmpyuternaya_tomografiya/kt-grudnoj-polosti.html.

Принцип проведення дослідження

Принцип комп’ютерної томографії базується на використанні рентгенівських променів. Рентгенівські промені проходять крізь тіло людини, при цьому вони поглинаються різними тканинами по-різному. Але на звичайній рентгенограмі ми бачимо лише тіні всіх органів, а комп’ютерна томографія дає можливість отримати зображення певного зрізу органу або комплексу органів.

Все це відбувається завдяки тому, що промені потрапляють на чутливу матрицю, а потім зчитуються комп’ютером. Отримавши зображення певної кількості таких зрізів в покроковому режимі, можна побачити 3D-реконструкцію органів досліджуваного і наявні в них патології.

Де можна зробити комп'ютерну томографію 1

Лікарю стають доступні двомірні зображення, які характеризуються чіткістю і нагадують анатомічні зрізи. Це принципово відрізняє КТ від всіх інших методик, в основі яких лежить рентгенівський промінь. Зображення, отримане за допомогою комп’ютерного томографа, позбавлене так званої сумації – взаємного накладення складових частин досліджуваного об’єкта.

Переваги КТ

Все частіше лікарі звертаються до цього методу досліджень, оскільки він має низку очевидних переваг:

  • Висока якість зображень в поєднанні з максимально низьким променевим навантаженням;
  • Висока роздільна здатність дозволяє виявляти мінімальні зміни органів;
  • Висока швидкість сканування дозволяє швидко провести обстеження і проаналізувати отримані зображення в реальному часі, що важливо в ургентних випадках і при дослідженні пацієнтів у важкому стані;
  • Побудова двох- і тривимірних реконструкцій органів, судин і кісток в будь-якій площині без втрати якості зображення;
  • Віртуальний перегляд всередині і зовні анатомічних областей, що частіше застосовується при КТ-колоноскопії;
  • Наявність автоматичного шприца дозволяє проводити внутрішньовенні контрастні дослідження (динамічне контрастування) з метою точної діагностики стану паренхіматозних органів і судинної системи;
  • Окреме отримання зображень тільки судин, атеросклеротичних бляшок, тромбів;
  • Проводити дослідження можна практично всім пацієнтам, без обмеження ваги, оскільки верхня межа маси тіла становить 200 кг.

Якщо вам необхідне якісне рентгенологічне дослідження, КТ задовольнить вашого лікаря на сто відсотків.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: