fbpx

До 30% на пізніх стадіях: лікарі Франківського МКПЦ пояснили, як розпізнати ознаки раку шийки матки

Здоров'я 16:45, 25.01, 2023

За даними ВООЗ, рак шийки матки стоїть на сьомому місці серед найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок Європейського регіону. В Україні діагноз “рак шийки матки” щороку ставлять майже шести тисячам  пацієнток. У 20-30% жінок цю хворобу виявляють на пізніх ІІІ та ІV стадіях.

Саме тому жінці будь-якого віку для профілактики та ранньої діагностики гінекологічних захворювань необхідно отримувати консультацію лікаря, обстежуватися та здавати аналізи, інформують у Міському клінічному перинатальному центрі Франківська.

КУРС писав, що у Франківську стартує тиждень медичних оглядів для жінок

Рак шийки матки – це злоякісне новоутворення, яке виникає у ділянці шийки матки.

Симптоми раку шийки матки

Перші ознаки раку шийки матки – кров’янисті виділення зі статевих шляхів. При цьому біль буває дуже рідко. Початкові форми раку шийки матки протікають безсимптомно. Побачити наявність захворювання на ранніх стадіях може лише акушер-гінеколог під час огляду. Якщо лікар запідозрив розвиток хвороби, він спрямовує пацієнта на поглиблене обстеження, потім призначається лікування. Обов’язковим аналізом при підозрі рак є цитологічне дослідження, яке береться з цервікального каналу. Після аналізу лікар може зробити попередній прогноз про розвиток та лікування хвороби.

До основних симптомів та ознак раку шийки матки належать:

  • Кров’янисті виділення зі статевих шляхів у будь-якому віці. Регулярна безболісна менструація є нормою. А ось кров’янисті виділення поза графіком менструацій можуть свідчити про захворювання. Особливу небезпеку становлять кровотечі у жінок старшого репродуктивного віку та в період постменопаузи – вони можуть сигналізувати про онкологічний процес. Візит до лікаря в цьому випадку має бути терміновим.
  • Вагінальна кровотеча після статевого акту, між менструаціями чи після менопаузи.
  • Рясні рідкі кров’янисті виділення з піхви, які мають неприємний запах.
  • Біль унизу живота. Біль унизу живота може бути показанням для негайного хірургічного втручання.
  • Тазовий біль у нижній частині спини або біль під час статевого акту.
  • Нез’ясовні нові симптоми. З появою нових незрозумілих симптомів, дискомфорту, застуди та болю варто звернутися до лікаря, не чекаючи, що симптоми зникнуть самі собою.
  • ЗПСШ. Захворювання, що передаються статевим шляхом, можуть проходити безсимптомно або з проявом тимчасових симптомів. Вони викликають хронічні запальні процеси та можуть мати серйозні наслідки для репродуктивного здоров’я жінки, крім дії самої інфекції.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: