fbpx

До 70% від ставки: лікарям другої ланки з вересня хочуть підняти зарплату

Здоров'я 15:25, 17.06, 2020

У Кабінеті міністрів України заявили, що готові виділяти понад два мільярди гривень щомісяця на підвищення зарплат лікарям, медсестрам, санітарам другої ланки.

Як повідомляє пресслужба президента, такі дані назвали на селекторній нараді в Офісі глави держави 17 червня.

На нараді йшлося, зокрема, про можливість підвищення заробітних плат медикам, які надають спеціалізовану медичну допомогу, з 1 вересня цього року, допоки не буде відпрацьована нова система нарахування зарплат у межах медичної реформи з 2021 року.

За повідомленням, виділення цих коштів дасть змогу забезпечити підняття виплат лікарям другої ланки до 70% від їхньої тарифної ставки, медсестрам і санітарам – на 50% і 25% відповідно від мінімальної заробітної плати.

Під час наради Володимир Зеленський заявив, пише Радіо Свобода, що зарплата лікарів другої ланки в Україні нині одна з найнижчих, «що неприпустимо для цивілізованої країни, а тим більше – в умовах ускладненої епідемічної ситуації».

«Медична реформа не спрацювала для лікарів другої ланки. Їхні зарплати мізерні. Допоки не запрацює нова система нарахування зарплат у 2021 році, ми впровадимо проміжне рішення, і зарплати наших медиків, не побоюся сказати – наших героїв сьогодні, – зростуть уже з вересня. З цифр, наданих урядом, я бачу, що ми можемо суттєво підвищити зарплати», – сказав Зеленський.

Зокрема, він навів приклад лікаря-хірурга, тарифна ставка якого зараз складає 5 тисяч 87 гривень.

«З надбавками середня зарплата становить близько семи тисяч гривень. Після підняття з вересня вона буде приблизно 10 тисяч 500 гривень. Це хоч якось наблизить зарплати лікарів другої ланки до зарплат сімейних лікарів», – заявив президент.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко і міністр охорони здоров’я Максим Степанов додали, що в разі узгодженої формули підвищення середня зарплата середнього медперсоналу підніметься до понад 7 тисяч гривень, а молодшого – наближатиметься до шести тисяч гривень.

Наприкінці березня влада пообіцяла українським медикам заплатити 300% окладу за роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19. Медпрацівники в багатьох регіонах заявляли, що доплат не отримали. У травні в уряді заявляли, що майже всі області виплатили березневі надбавки, а три області вирішать це питання найближчим часом.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: