fbpx

До вакцинації в Україні залучають інтернів та викладачів медуніверситетів – франківці вже вчаться

Здоров'я 18:57, 06.07, 2021

Всесвітня організація охорони здоров’я розпочала проводити в Україні тренінги для залучення студентів-медиків старших курсів й інтернів до вакцинації.

Як повідомили в організації, тренінги проводять для викладачів медуніверситетів.

Залучення студентів старших курсів й інтернів до вакцинації від COVID-19 допоможе заповнити прогалини і задовольнити очікування уряду за охопленням вакцинами цільових груп населення до кінця 2021 року. ВООЗ вчить викладачів медичних ВНЗ, потім практику пройдуть студенти.

До вакцинації в Україні залучають інтернів та викладачів медуніверситетів – франківці вже вчаться 1

Глава МОЗ Віктор Ляшко заявив, що лікарі потребують допомоги старших студентів-медиків і лікарів-інтернів.

«Разом з ними вони будуть проводити щеплення у великих центрах вакцинації, щоб у лікарів було більше часу для виконання своїх основних функцій, адже інші хвороби нікуди не поділися», – зазначив він.

Представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт додав, що залучення волонтерів та студентів – це стандартна процедура, застосовувана в інших країнах.

«Але волонтери без спеціальної медичної освіти можуть виконувати лише обмежені функції. Тому в Україні ми залучаємо студентів-медиків. Ми навчаємо, як робити щеплення від COVID-19 у високоякісний і безпечний спосіб, щоб зменшити ймовірність програмних помилок», – пояснив він.

Серія тренінгів проводиться ВООЗ у відповідь на запит МОЗ. Перший тренінг з вакцинації від COVID-19 з залученням медичних університетів зараз відбувається в Києві. На цьому тижні навчання пройдуть близько 100 викладачів. Серед них – викладачі Івано-Франківського національного медичного університету.

До вакцинації в Україні залучають інтернів та викладачів медуніверситетів – франківці вже вчаться 2
Викладачі ІФНМУ на навчанні

Захід передбачає навчити викладачів медичних закладів освіти правильній техніці вакцинації, видів та особливостей вакцин, принципів виготовлення вакцин, їхнього зберігання.

Від ІФНМУ участь у навчанні беруть доцентка кафедри внутрішньої медицини №1 Галина Курилів, доцентка кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Оксана Готюр та асистент кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини Назар Турчин.

Україна зараз на четвертому етапі вакцинації, тобто щепленню вже підлягає все населення. Створюються відповідні мобільні групи: один лікар і дві медсестри. Мета — максимально охопити усі верстви населення старше 18 років. За оновленим планом, планується охопити близько 70% населення.

Ще одна мета, яку ставлять перед медпрацівниками, це виявлення та реєстрація небажаних подій після імунізації (НППІ). Якщо вона відбувається протягом перших 30 хвилин після щеплення, лікар подає спеціальне екстрене повідомлення онлайн. А протягом 30 днів після вакцинації про небажані події повідомляє сам пацієнт, його родич або довірена особа.

Надалі йдеться про донесення інформації до студентів та інтернів, інформує пресслужба ІФНМУ. Учасники заходу мають навчати мобільні групи на місцях та спеціалістів університетської клініки.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: