fbpx

Дифтерія в Закарпатті та Києві: 100 доз сироватки чекають з Індії

Здоров'я 16:49, 25.10, 2019

У Закарпатській області офіційно зареєстровано 10 випадків захворювання на дифтерію, в Києві – один.

В Ужгороді на Закарпатті на дифтерію захворіли студенти-іноземці, що вчаться в місцевому університеті. Їх госпіталізували. На сьогодні хворі почуваються краще, повідомляють в УжНУ.

У виші ввели обмежувальні заходи на трьох факультетах медичного напрямку. В університетських гуртожитках розгорнули три пункти, де можна безкоштовно вакцинуватися. 

Ректор Володимир Смоланка – про ситуацію з хворими на дифтерію студентами і потребу щеплення

Опубліковано Ужгородський національний університет Пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.
Ректор УжНУ Володимир Смоланка про ситуацію з хворими на дифтерію студентами 

Відомий інфекціоніст Віктор Петров, який першим оглянув хворих, зауважив, що інфекція – штам місцевого походження, пише Сьогодні. 

За даними медиків, щеплння проти дифтерії отримали близько 50% жителів Ужгорода. Для колективного імунітету має бути до 95%.

На початку наступного тижня в Ужгород мають прийти 100 доз сертифікованих протидифтерійних сироваток – університет звернувся з офіційним листом в посольство Індії в Україні.

Останній спалах дифтерї в Закарпатті фіксували 10 років тому.

Пресбрифінг щодо випадків дифтерії на Закарпатті.Volodymyr Kurpita, генеральний директор Центру громадського здоров’я України, інформує щодо ситуації.

Опубліковано Центр громадського здоров’я України Четвер, 24 жовтня 2019 р.
Volodymyr Kurpita, генеральний директор Центру громадського здоров’я України, інформує щодо ситуації.

Також цими днями, як повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ, було підтверджено випадок дифтерії у 9-річного хлопчика в Києві.

Дитина не щеплена від хвороби через відмову батьків. Наразі хвору дитину госпіталізовано. Діагноз “дифтерія” встановлено 24 жовтня на підставі бактеріологічних даних. Для введення сироватки немає показів.

Хворий мав контакт із 45 людьми, з них 36 дітей, огляд яких заплановано на 25 жовтня. За місцем проживання та навчання організовується дезінфекція.

Центр громадського здоров’я України нагадує, що країна забезпечена дозами вакцини від дифтерії в достатній кількості в усіх регіонах. Для дорослих передбачено ревакцинацію кожні 10 років з 16-річного віку.

Діти та дорослі для захисту від захворювання мають щепитися відповідно до чинного календаря щеплень. Вакцина є безкоштовною, а щепитися можна у свого сімейного лікаря.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: