fbpx

Франківська лікарня придбала французький апарат УЗД, що заміняє КТ легень

Здоров'я 13:05, 13.04, 2021

Днями на базі Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні для лікарів провели Західноукраїнський форум з УЗД в реанімації та інтенсивній терапії в умовах пандемії COVID-19.

Перед тим ЦМКЛ придбала багатофункціональний апарат ультразвукового дослідження вартістю понад 1 мільйон гривень.

За словами директора лікарні Тараса Масляка, новий УЗД-апарат придбали за кошти, які заробила лікарня. Цей апарат забезпечує діагностику всіх органів і систем людини, в т. ч. судин. Це дозволяє використовувати його для обстежень важких знерухомлених хворих у відділеннях реанімації. До УЗД-апарата йдуть спеціальні прилади, якими можна користуватися для знечулення та анестезії.

“Щоби добре пояснити, то цей УЗД-апарат заміняє комп’ютерний томограф, – каже Масляк. – На відміну від КТ, не має навантаження на організм рентгенівським опроміненням, таку діагностику можна робити з інтервалом у кілька днів”.

Масляк зазначив, що діагностика з допомогою нового апарата дуже високої якості. Відтак є потреба і можливість навчання спеціалістів.

В умовах коронавірусу використання УЗД-апарата надзвичайно актуальне при визначенні стану легень у хворих в реанімації, додала лікарка-хірург Оксана Попова.

Роботі в таких умовах лікарів та інтернів навчали впродовж трьох днів на Західноукраїнському форумі з УЗД в реанімації та інтенсивній терапії в умовах пандемії COVID-19, що проходив в ЦМКЛ. Навчання мали практичну складову, інформує РАІ.

Сам УЗД-апарат є портативним і виготовлений у Франції.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: