fbpx

Франківські медики встановили у черепі захисника титанову пластину

Здоров'я 10:02, 30.04, 2023

Медики Івано-Франківської ОКЛ успішно прооперували військового – встановили титанову пластину для закриття великого дефекту кісток черепа. Історію порятунку захисника розповіли на сторінці ОКЛ у фейсбуці.

До повномасштабного вторгнення 35-річний Леонід з Чорноморська працював у порту. Військкомат покликав його напередодні, й уже 24 лютого він взяв до рук зброю, щоби боронити свій дім від ворога.

Після майже року важких боїв на різних напрямах 8 січня під час виходу з оточення в районі Соледара Леонід був важко поранений. Уламок пошкодив тім’яну долю головного мозку, а вижив військовий завдяки медикам, які вчасно надали першу допомогу, та хірургам у Дніпрі. Майже тиждень у реанімації, невеликі шанси на повноцінне виживання — і переїзд до Івано-Франківської обласної лікарні у Франківськ.

Тут він пригадав номер телефону дружини, й так почалось його тримісячне лікування.

Спершу була реанімація, далі — відділення нейрохірургії, а коли стан Леоніда стабілізувався, його перевели у Центр фізичної та реабілітаційної медицини. Лікарі спершу працювали з тим, аби військовий тримав спину, укріплювали м’язи руки й ноги, вчили ходити по сходах.

“У Леоніда був пошкоджений головний мозок, й це зумовило параліч лівої руки та ноги, — розповідає нейрохірург Олег Онуфрик. — І хоча відновлення організму відбувалося доволі швидко, проте для максимального ефекту потрібна була операція зі встановлення титанової пластини для закриття великого дефекту кісток черепа, яку ми зробили кілька днів тому”.

За словами хірургів, операція пройшла успішно, проте реабілітація буде ще тривалою. Пластину встановили за кошт лікарні.

Леонід впевнений, що одужає, а найдужче йому болить, що багато побратимів загинули.

“Наші воїни — це сила. Нема їм рівних. Проте ворог дуже озброєний. І для нашої перемоги тієї зброї нам дуже не вистачає “, — каже Леонід.

Дружина Олена підбадьорює, каже, що перемога близько. “Вірити і не сумніватися. Жодної краплі сумніву. Саме тоді трапляються чудеса”, — каже Олена.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: