fbpx

Франківський лікар Роман Фіщук – співавтор міжнародних стандартів лікування носа

Здоров'я 16:18, 21.02, 2020

Вперше в історії двоє українських фахівців долучилися до розробки міжнародних рекомендацій щодо лікування захворювань носа та пазух. Серед авторів – відомий отоларинголог з Франківська Роман Фіщук. 

Напередодні з’явилася оновлена версія документа – European Position Paper on Rhinosinusitis and Nasal Polyps 2020 – Європейський консенсус щодо риносинуситу та назальних поліпів (EPOS 2020).

Вперше з 2005 року, коли міжнародна наукова спільнота опублікувала перше видання цього документа, лікар-отоларинголог та керівник відділу клінічних досліджень центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська Роман Фіщук та Дмитро Заболотний, директор ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України», виступили співавторами EPOS 2020.

У документі автори зібрали всі достовірні дані результатів клінічних досліджень та актуальні рекомендації щодо менеджменту цих захворювань. Окрім цього, з’явилися розділи про лікування риносинуситів у дітей та можливості хірургічного лікування цього стану.

Роман Фіщук долучився одразу до кількох напрямків роботи над документом, пише Галка.

“Я провів частину Європейського дослідження (GALEN) серед 5000 жителів Івано-Франківська щодо поширеності риносинуситу та алергії. Також був відповідальним дослідником в декількох міжнародних дослідженнях, на основі результатів яких і був написаний документ. Також брав участь у огляді та редакції документа”, – розповів Роман Фіщук.

КУРС писав, що франківський лікар Роман Фіщук – серед переможців міжнародної програми The Alumni Awards

Роман Фіщук – лікар-отоларинголог ЦМКЛ, керівник відділення клінічних випробувань ЦМКЛ, засновник Навчально-практичного центру слуху Івано-Франківського національного медичного університету. Мова про визначення порушення слуху у дітей. Ці медичні послуги на сьогоднішній день малодоступні в Україні.

Саме досвід роботи Романа Фіщука в закордонних клініках в Англії і стажування в Сполучених Штатах Америки дозволяють йому успішно практикувати. 

КУРС писав, що науковець ІФНМУ виконує унікальні для Франківська операції.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: