fbpx

Франківський медуніверситет передав обласному фтизіопульмоцентру кисневі концентратори

Здоров'я 12:24, 09.06, 2020

Івано-Франківський національний медичний університет закупив і передав обласному фтизіопульмоцентру два кисневі концентратори «Біомед». Їх використовуватимуть для пацієнтів з COVID-19, захворюваннями серцево-судинної системи та хронічними хворобами, інформує пресслужба ІФНМУ.

«Такі оксигенатори сприяють тому, що пацієнтам, які перебувають практично в асфіксії, йде насичення крові киснем, — говорить генеральний директор Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру Любомир Малофій. — Звісно, в нас є подібні апарати, але їх не вистачає. Бажано, щоб кожен хворий біля свого ліжка мав такий апарат, і наразі ми маємо їх близько 25».

За словами гендиректора, найближчим часом фтизіопульмоцентр має отримати ще два апарати штучної вентиляції легенів.

На базі фтизіопульмоцентру має свою клінічну базу кафедра фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб. Як розповів її завідувач професор Микола Островський, ці апарати є дуже цінними.

«Ми дуже чекали на них, це потужні апарати, які забезпечують максимально потрібну для пацієнтів подачу кисню, а саме 10-15 літрів за хвилину, — говорить професор. — Це велика допомога тим пацієнтам, які ще не потребують штучної вентиляції легенів, але вже потребують кисню. Вони реально допомагають пацієнтам вижити».

Ректор ІФНМУ професор Микола Рожко говорить, що в нинішній ситуації університет не міг залишитися осторонь потреб медиків.

«Ми продовжуємо співпрацю з органами практичної охорони здоров’я, щоб зберегти життя нашого населення, — каже ректор. — Ми передаємо концентратори нашій кафедрі фтизіатрії, яка тут сьогодні працює. Це її клінічна база, але будемо користуватися приладами спільно».

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: