fbpx

Геморой у вагітних: причини, симптоми та лікування

Здоров'я 12:41, 23.11, 2020

Вагітність – це період, коли жінка потребує максимальної турботи та уваги. Під час вагітності жінки є вразливішими до різних несприятливих факторів. Недарма кажуть, що під час вагітності випливають всі давно забуті і невідомі досі болячки. Частими неприємними супутниками жінок під час вагітності є, зокрема, закрепи та геморой.

Більше про цю проблему та способи лікування розповідає лікар – хірург-проктолог медичного центру «Оксфорд Медікал» Олеся Тимофійчук.

Хірург-проктолог «Оксфорд Медікал» Олеся Тимофійчук
Хірург-проктолог медичного центру «Оксфорд Медікал» Олеся Тимофійчук

Чому виникає геморой під час вагітності?

У період вагітності в організмі жінки відбуваються значні гормональні зміни. Головним у підтримці оптимального перебігу вагітності є гормон прогестерон. Прогестерон виконує масу функцій, однією з яких є зниження тонусу матки та загалом органів малого тазу. На жаль, неприємним побічним ефектом прогестерону у цьому випадку є також зниження тонусу та перистальтики кишківника, що власне викликає закрепи. Також часто виникає стиснення маткою кишківника, що теж порушує його перистальтику.

Закрепи та сильні потуги спричиняють підвищення тиску у венах малого тазу, їх стінка слабшає – формується геморой. Часто жінки помилково вважають, що геморой формується буквально за кілька годин під час пологів, оскільки жінка сильно тужиться. Це не так, адже процес виникнення геморою є тривалий та обумовлений багатьма чинниками. Здебільшого геморой виникає навіть до пологів.

Симптоми геморою під час вагітності

Наскільки ми знаємо, геморой може бути зовнішнім, внутрішнім або комбінованим. Зовнішній геморой характерний випадінням вузла, який жінка може відчути дотиком, зазвичай випадково під час проведення гігієнічних процедур. На перших стадіях вузол вправляється сам після дефекації, на пізніших – вузол вправляється тільки пальпаторно або не вправляється взагалі.

Окрім цього, виникають такі симптоми, які притаманні також і внутрішньому геморою:

  • біль під час дефекації;
  • поява крові у калі;
  • анальний свербіж;
  • посилення закрепів;
  • біль навіть під час тривалого сидіння.

Вагітні жінки відмічають, що позиви в туалет можуть бути двічі або тричі на тиждень. Це може мати свої наслідки: біль та дискомфорт у животі, здуття, проблеми зі шкірою (висипання по типу акне), надмірний набір ваги. Похід в туалет стає справжнім випробуванням, оскільки за такий тривалий час застою кал стає великим і твердим, чим викликає сильний біль під час дефекації, травмування слизової оболонки прямої кишки, травмування стінок ануса – часто виникають анальні тріщини.

Як лікувати геморой під час вагітності?

Оскільки під час вагітності є численні обмеження навіть для малоінвазивних методик лікування, спробуємо вирішувати проблему з найменших деталей.

Насамперед варто якісно скоригувати харчування та питний режим. Є багато продуктів, які в принципі є корисними для здоров’я майбутньої мами, проте вони схильні викликати закреп. Це стосується твердих сортів сиру, горіхів, бобових. Старайтеся не повністю обмежувати себе у цьому, а принаймі мінімізувати дозу прийому. Також бажано повністю відмовитися від улюблених смаколиків: шоколад та інші солодощі, міцний чай, борошняні (булочки, макарони деякі крупи), копчені ковбаски, прянощі.

Зверніть увагу на продукти, що містять клітковину. Клітковина – це рятівне коло для вагітних. Саме цей полісахарид не розщеплюється в організмі та сприяє активній перистальтиці кишківника. Багато клітковини міститься у зелених овочах, зелених яблуках (в їхні шкірці), цільнозерновому хлібі. Також закрепам протистоять сухофрукти (особливо чорнослив), кисломолочні продукти (кефір та ін.)

В певних випадках, особливо коли геморой супроводжується гострими станами, лікар, оцінюючи всі ризики, застосовує радіохвильове миттєве лікування, адже вже постає питання безпеки матері. Якщо ви помітили, що у вас можливий ризик геморою, не варто чекати періоду пологів, адже комфорт для майбутньої мами – понад усе. Зверніться за допомогою до лікаря! Ми постараємося докласти максимум зусиль, щоб усунути неприємні явища проблеми, зупинити її прогресування та згодом повністю ліквідувати! Для запису на консультацію варто лише зателефонувати за номерами:

  • +380673777299,
  • +380503777299

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: