fbpx

Хірурги вперше пересадили частини легенів пацієнтці, яка постраждала від COVID

Здоров'я 16:43, 09.04, 2021
НА ФОТО: Володимир Гінчицький в операційній

Хірурги Університетської клініки Кіото першими у світі провели трансплантацію легень пацієнтці від живих донорів, чиї внутрішні органи постраждали після інфікування COVID-19.

Як повідомляє CNN, пацієнткою стала жінка, яка перенесла хворобу у тяжкій формі. На коронавірус вона захворіла наприкінці 2020 року, після чого її стан стрімко погіршувався і жінку довелося під’єднати до апарату екстракорпоральної мембранної оксигенації, який виконує функції серця і легенів. Пошкодження легенів виявилися серйозними, і лікарі вирішили робити пересадку, повідомляє Суспільне.

Донорами для пацієнтки стали її син та чоловік. Медична бригада з тридцяти осіб 11 годин оперувала жінку. Зрештою все закінчилося успіхом. Зараз жінка перебуває в реанімації, а лікарі прогнозують, що вона зможе повернутися до звичайного життя вже через два місяці.

Торакальний хірург Хіроші Дате, який керував операцією, сказав, що це дало надію пацієнтам із серйозним пошкодженням легенів внаслідок інфікування COVID-19.

«Ми продемонстрували, що тепер у нас є можливість трансплантації легенів від живих донорів», — сказав він.

Раніше в США проводили схожу операцію з пересадки легенів, утім не від живого донора. Тоді операція потрібна була 20-річній дівчині, яку майже одразу після інфікування COVID-19 під’єднали до апарату штучного дихання. Лікарі не могли вивести дівчину зі штучної коми, оскільки її легені постраждали настільки, що вона могла померти. Тому трансплантацію проводили за згодою батьків.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: