fbpx

Хірурги видалили гігантську пухлину, яка стискала серце і заважала дихати 5-річній франківці

Здоров'я 14:40, 29.11, 2022

Лікарі у Львові видали 5-річній Вероніці з Івано-Франківська злоякісну пухлину розміром 15х18 см.

Пів року тому мама помітила у дівчинки в ділянці пахв невелику пухлину. Лікарі в Івано-Франківську, де мешкає родина, шокували – це рак: нейробластома заднього середостіння з проникненням у прилеглі внутрішні органи. Відтоді почалася боротьба маленької дівчинки за життя.

Пухлина була гігантською – 15х18 см – і вона встигла розповсюдитись до серця, стравоходу, коренів легень, а ще – стискала ребра та заважала дихати. Утворення проникло й у спинний мозок. Під загрозою було функціонування внутрішніх органів, кінцівок і загалом життя, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Досить швидко дитина почала страждати від сильного болю. Рак швидкими темпами забирав останні сили дитини. Лікарі призначили курс хіміотерапії. Та розуміли: цього недостатньо. Відтак почали шукати можливості видалення утвору.

По допомогу звернулися до Першого медоб’єднання Львова. Щоб дати дитині шанс на життя, прийняли рішення – негайно оперувати.

Пацієнтці виконали поперечну торакотомію з доступом за методом clamshell. Простіше кажучи, хірурги зробили поперечний розріз в ділянці грудної клітки таким чином, аби відкрити праву та ліву частини клітки одночасно. Після цього медики отримали доступ до серця та всіх великих судин.

Хірурги видалили гігантську пухлину, яка стискала серце і заважала дихати 5-річній франківці 1

Дівчинці видалили пухлину та всі метастатичні вогнища, а також частину уражених ребер.

Операція минула успішно й без ускладнень. Вже за шість діб після оперативного втручання маленька пацієнтка повернулася додому, а за місяць прийшла на огляд.

Хірурги видалили гігантську пухлину, яка стискала серце і заважала дихати 5-річній франківці 2

Дитина стала активнішою, набрала кілька кілограмів та нарешті почала усміхатися. Далі на Вероніку чекають чергові курси хіміотерапії та променева терапія.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: